Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 14:50
 
Müdür Tevke'den, üretim yapan okula ziyaret
İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Tuşba Kalecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.
EĞİTİM Haberi
Müdür Tevke'den, üretim yapan okula ziyaret

736 öğrencisi, 68 öğretmeni ile Kalecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yaptıkları işlerle dikkatleri üzerine çekiyor
Önceki gün okulu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, okulda yapılan çalışmaları inceledi.
Milli Eğitim Şube Müdürü Şahin Uçkan ve Okul Müdürü Orhan Sert ile birçok alanda üretim yapılan atölyeleri gezen, öğrencilerin yaptığı çalışmaları yakından inceleyen ve öğrencilerle sohbet eden Tevke, öğrencilerin hem meslek öğrenmeleri hem de aile bütçesine katkı sunmalarını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

 

MESLEK SAHİBİ OLUYORLAR
Okulda mobilya, metal, inşaat alanında PVC bölümü ve motorlu araçlar teknolojisi bölümlerinin aktif hale gelmesi ile okulun cirosunun arttığına dikkat çekilerken, temel eğitim kurumlarının masa, sıra ihtiyacının karşılanmasının yanında ilin ara eleman ihtiyacının da bu okul sayesinde kısmen giderilmiş olduğu belirtildi.
Okulda okuyan her öğrencinin bir meslek sahibi olarak yetiştiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, böylelikle ilin ara eleman ihtiyacının da giderilmesine katkı sunduğunu söyledi.
Tevke, söz konusu okulda,  masa, sıra, pano, tenis masası, kat korkulukları, duvar korkulukları, demir kapılar, PVC kapı ve pencereler gibi birçok işin yapıldığına değinerek; “Fabrika gibi çalışan okulumuz kısa sürede yaptıkları işlerle adından söz ettirmeye başladı. Kalecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri gerçekten yaptıkları işlerle göz dolduruyor. Öğrencilerimiz burada hem meslek sahibi oluyor, hem kazanıyor. Aynı zamanda iyi bir ara eleman olarak da yetişiyor. Öğrencilerimiz kendi alanlarındaki işleri çok güzel öğreniyor. Birçok kurumun işi buradan yapılıyor. Bu okulumuzda okuyan öğrencilerimiz mezun olduktan sonra daha kolay iş buluyor. Çünkü işverenler daha çok işi bileni tercih ediyor. Bu da onlar için bir avantajdır” şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Müdür, Tevke'den,, üretim, yapan, okula, ziyaret,
Haber Yazılımı