Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 16:07
 
Ödüllü 'Ulusal Kısa Film Yarışması' düzenleniyor
Van’ın İpekyolu Belediyesi, "Covid-19 ile Yaşam" konulu ödüllü ulusal kısa film yarışması düzenliyor.
GÜNDEM Haberi
Ödüllü 'Ulusal Kısa Film  Yarışması' düzenleniyor

Film yarışması, Belediyeye bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize ediliyor. Yarışmaya katılım 15 Ekim 2020’de başladı ve 20 Kasım 2020 saat 23.59'da sona erecek. Yarışmada birinci 7 bin TL, ikinci 5 bin TL, üçüncü 3 bin TL ile ödüllendirilecek, mansiyon ödülleri için de toplam 5 film için (film başı 500 TL) 2 bin 500 TL verilecek.

 

YARIŞMA KATILIM BELGELERİ

 

İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, yarışmaya katılım belgelerine ilişkin şöyle denildi; "İmza Başvuru Belgesi, İmzalı Başvuru Şartnamesi, Eserin 1 adet DVD veya USB DİSK’e kaydedilmiş kopyası (Gönderilen filmin bilinen oynatıcılarda açılıp izlenmemesi sorunu tamamen göndericinin sorumluluğundadır.), Yapıtla ilgili sahnelerden en az 3 adet fotoğraf, Filmin Afişi, Yönetmenin Kısa Özgeçmişi."

 

“AMAÇ FARKINDALIK OLUŞTURMAK”

 

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şöyle denildi: “Kısa Film Yarışmasının amacı koronavirüs pandemisinin günlük yaşamımızdaki yerini ve toplumsal etkisini ön plana çıkarıp kamuoyu ile paylaşmak. Ayrıca yönetmen, yazar ve oyuncuların yeteneklerini sergileyeceği alternatif bir alan oluşturup maske, mesafe ve hijyen kurallarına karşı duyarlılık oluşturmak.”
Yarışmaya başvuruların http://ipekyolukisafilm.org adresinden online olarak yapılacağı da bildirildi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ödüllü, 'Ulusal, Kısa, Film, , Yarışması', düzenleniyor,
Haber Yazılımı