Haber Detayı
19 Nisan 2017 - Çarşamba 09:29
 
"Öğrencilerde algı hataları" konulu seminer
Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından rehber öğretmenlere “Öğrencilerde algı hataları” konulu seminer verildi.
EĞİTİM Haberi

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen seminere, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Sığınç, Eğitim Uzmanı SüleymanBedelioğlu, Doğu Akdeniz Üniversitesi Van Temsilcisi Yusuf Beyaz, okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı.
Seminerin açılış konuşmasını yapan Doğu Akdeniz Üniversitesi Van Temsilcisi Yusuf Beyaz, üniversite hakkında verdiği bilgilerin yanı sıra Doğu Anadolu Bölgesi’nde her yıl yaklaşık yüze yakın öğrencinin Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim-öğretime başladığını belirterek, bu sayının gittikçe çoğaldığına dikkat çekti. 
İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Sığınç ise yaptığı konuşmada, rehberlik hizmetlerinin öğrenci, öğretmen ve veli açısından büyük önem taşıdığını belirtti. 
Rehberlik hizmetleri kapsamında kişisel, eğitsel ve mesleki hizmet alanlarında birçok çalışmanın yürütüldüğüne değinen Sığınç, bu kapsamda koruyucu ve önleyici çalışmalarla birçok sorunun yaşanmasının önüne geçilirken, bireyi tanıma teknikleri ile bireyin kendini tanımasına ve olumlu bir şekilde çevresine tanıtmasına da yardımcı olduğu söyledi.
Rehber öğretmenlerin sürekle okul idarecileri ile dirsek temas halinde bulunmaları gerektiğini belirten Sığınç, bu durumun çocuklarımızın yanlış şeyleri öğrenmelerine, zararlı alışkanlıklar edinmelerine meydan vermeyeceğinin altını çizdi. 
Semineri düzenleyen Doğu Akdeniz Üniversitesi yetkililerine teşekkür eden Sığınç, bilginin ve ilmin öğrenilmesi, doğru aktarılması, temel değerler ve bu değerlere yönelik izlenen yol, rehberliğin önemi gibi konulara değindi.
Yapılan konuşmaların ardından Eğitim Uzmanı Süleyman Bedelioğlu, rehber öğretmenlere “Öğrencilerde algı hataları”  konusunda seminer verdi. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: "Öğrencilerde, algı, hataları", konulu, seminer,
Haber Yazılımı