Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 16:57
 
Öğrencilere, 'enerji tasarrufu' eğitimi
Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ), ilköğretim çağındaki öğrencilere, enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda eğitim vermeye devam ediyor.
EĞİTİM Haberi
Öğrencilere, 'enerji tasarrufu' eğitimi

Enerjinin verimli kullanımı ve enerji tasarrufu konularında öğrencilerin bilinçlenmesi için çalışmalarını sürdürdüğünü açıklayan VEDAŞ, “Enerji Kahramanları Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında Van ili Edremit İlçesi 30 Ağustos İlkokulu ve Anasınıfı öğrencileri ile buluştu.

Milli kaynakların korunarak ülke ekonomisine katkı sağlamanın yanı sıra ekolojik dengenin de korunabilmesi için enerjinin verimli kullanılması gerektiğini ifade eden VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu; “Enerji verimliliği ve enerji tasarrufu konusunda erken yaşta bilinç oluşturabilmek amacıyla ilköğretim çağındaki öğrencilerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz.” dedi.

VEDAŞ adına eğitime katılan Van Yatırım İl Müdürü Muhammed Sait Fırat Keskin tarafından animasyon ve görsel içeriklerle gerçekleştirilen sunumda, enerjinin verimli ve tasarruflu kullanım teknikleri anlatıldı. Ayrıca elektrik şebekesine temas etmenin zararları hakkında öğrencilere bilgilendirmede bulunuldu.

30 Ağustos İlkokulu 3. Sınıf Öğretmeni Tuğba Açıkgöz; “Enerji Kahramanları sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulumuzu ziyaret ederek enerji tasarrufu gibi önemli bir konuda öğrencilerimizi bilgilendiren VEDAŞ ailesine teşekkür ederim.” diye konuştu.

Eğitim sonunda öğrencilere kitap ve çeşitli eğitim materyali hediye edilirken, eğitime katılan öğrencilere enerji kahramanı rozeti takıldı. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Öğrencilere,, 'enerji, tasarrufu', eğitimi,
Haber Yazılımı