Haber Detayı
27 Nisan 2017 - Perşembe 09:28
 
Öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye edildi
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Felsefe Topluluğu öğrencileri, köy okulunda okuyan öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye etti.
EĞİTİM Haberi
Öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye edildi

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal öğrencileri kampusten uğurlarken, yaptığı açıklamada köy okulundaki öğrencilere verilen desteğin çok anlamlı olduğunu ifade ederek, "Öğrencilerimiz kendilerine yakışır bir etkinlik yapıyorlar. Köy okulundaki kardeşlerine kırtasiye malzemesi yardımı yapmaları hem örnek olması açısından hem de ihtiyaç sahibi kardeşlerini unutmamaları bakımından önemlidir." dedi.
YYÜ Felsefe Topluluğu tarafından bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilen destekte Van'ın Muradiye İlçesi'nde bulunan iki okuldaki 155 öğrenciye kırtasiye malzemesi hediye edildi. Muradiye’nin Topuzarpa Köyü’ndeki Milli Egemenlik İlkokulu ve Topuzarpa İlkokulu’ndaki öğrencilere verilen hediye etkinliğine, Edebiyat Fakültesi Felsefe Topluluğu üyelerinden 25 öğrenci ve YYÜ Devlet Konservatuarından 6 öğrenci katıldı.
Konservatuar öğrencileri tarafından verilen mini konser ile öğrenciler doyasıya eğlenirken, etkinlik çekilen toplu fotoğrafın ardından son buldu.
Etkinlik öncesi YYÜ Rektörlüğü önünden yapılan uğurlamaya Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Taştan ve Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Kemal Demir de katıldı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Öğrencilere, kırtasiye, malzemesi, hediye, edildi,
Haber Yazılımı