Haber Detayı
14 Nisan 2017 - Cuma 10:38
 
Öğrencilerin devamsızlık durumu ele alındı
Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarında okuyan devamsız öğrencilerin okula devamlarının sağlanması ve devamsızlık oranlarının azaltılmasına yönelik toplantı gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
Öğrencilerin devamsızlık durumu ele alındı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Mustafa Danışman başkanlığında yapılan toplantıya okul müdürleri katıldı.
Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Mustafa Danışman, devamsızlık oranlarının en çok mesleki liselerde ortaya çıktığını, bu boyutları ortaya koyarak birtakım çalışmalar yapmak gerektiğini belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilerin devamsızlık oranlarını yakın markaja aldığını belirten Danışman, devamsızlıkların engellenmesi, sisteme işlenmesi, öğrencilerin okula devamının sağlanması, devamsızlıkların boyutlarını, sebep ve sonuç ilişkisi, sürekli devamsızlık yapan öğrencilerin genel durumunu, okula uyum gibi konuları  ele alacaklarını belirtti.
Sürekli devamsızlık yapan öğrencilerin tekrar okula kazandırılması için en önemli çalışmanın aile ziyaretleri yapmak olduğuna değinen Danışman, hiçbir insanı kaybetme lüksünün olmadığını ifade etti.
Danışman, okul müdürlerinin sürekli devamsızlık yapan öğrencilerin tespitini yaparak, gerek sisteme işlemesi gerekse okula devamının sağlanması yönünde daha aktif bir çalışma sergilemesi gerektiği sözlerine ekledi. 

/ Prestij Haber Merkezi 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilerin, devamsızlık, durumu, ele, alındı,
Haber Yazılımı