Haber Detayı
19 Mayıs 2017 - Cuma 10:02
 
Okul bahçesi şenlendi
Van’da, Şefkat Anaokulu tarafından düzenlenen kermesle ilgili bilgi veren Okul Müdürü İbrahim Akkoyun, “Ürünlerini satarak kendi paralarını kazanmalarıyla çocuklara gerçek yaşam deneyimleri sunmuş olduk.” dedi.
YAŞAM Haberi
Okul bahçesi şenlendi

Van Ticaret ve Sanayi Odası arkasında bulunan Şevkat Anaokulu’nda dün kermes düzenlendi. 
Kermeste çeşitli yemekler ile börek, tatlı ve kuru gıda çeşitleri yer aldı.
Çocukların ailelerinin ve öğretmenlerin de bulunduğu kermeste, satışlar çocuklara yaptırıldı.
Çocuklar, yiyeceklerin fiyatlarını bağırarak söylerken, yapılan satışlar esnasında renkli anlar yaşandı.  

 

“YAŞAM DENEYİMİ AMAÇLADIK”
Kermesle ilgili bilgi veren Şefkat Anaokulu Müdürü İbrahim Akkoyun, şunları söyledi:
“Okul olarak etkinliklerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Bu sefer önceliğimiz çocuklarımıza gerçek yaşam deneyimleri sunmak ve sorumluluk bilinci oluşturmak oldu. Bu amaçla kermes etkinliği yapmaya karar verdik. Öncelikle okul bahçemizde Pazar tezgâhlarımızı düzenledik. Çocuklarımız birbirinden güzel yiyecekleri hazırlamakta annelerine yardımcı oldular. Yapılan yiyecekler tezgâhlarımızda yerini aldı. Ayrıca çocukların kendilerinin oluşturdukları ürünleri de unutmadık. Çocuklarımızın pazar önlüklerini de giydirdik, belirlediğimiz fiyatları onlara söyledik.”

 

SATIŞI ÇOCUKLAR YAPTI
Yaşam deneyimini perçinlemek için satışların da çocuklar tarafından yapıldığını ifade eden Akkoyun, şu bilgileri paylaştı:
“Bütün çocuklarımız ürünlerinin satışlarını yaptılar ve kazandıkları paraları önlüklerinin ceplerine koydular. Ürünlerini satarak kendi paralarını kazanmalarıyla çocuklara gerçek yaşam deneyimleri sunmuş olduk. Okul bahçemiz çocukların, ‘börekler 1 lira’, ‘pastalar 2 lira’ gibi sesleriyle şenlendi. Kazanılan paralar elbette ki çocuklarımızın hakkıydı. Ayrıca yardıma ihtiyaç duyan okullarımızı da unutmadık. Sağlanan gelir çocuklarımız için düzenleyeceğimiz etkinliklere ve yardıma ihtiyaç duyan okullarımıza ayrıldı. Öncelikle çocuklarımıza daha sonra emeği geçen bütün öğretmenlerimize ve duyarlı velilerimize teşekkür ederiz.”
Haber: M.Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: M.Selim Kurt
Etiketler: Okul, bahçesi, şenlendi,
Haber Yazılımı