Haber Detayı
15 Nisan 2017 - Cumartesi 10:31
 
Okul çevrelerine fidan dikimi başladı
Okulların çevresini yeşillendirmek amacıyla; İpekyolu Belediyesi tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ve ilçe okul öğrencilerinin katılımlarıyla fidan dikimi yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Okul çevrelerine fidan dikimi başladı

“Yeşil Bir İpekyolu” sloganı ile yapılan çalışmalar kapsamında fidan dikimi yapılıyor. Fevzi Geyik İlköğretim Okulundan başlayan fidan dikimi programına İpekyolu Belediyesi Başkan Vekili Cemil Öztürk de katıldı. Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği Fidan Dikim Şenliği’nde meyve, top akasya ve gül fidanları dikildi. Öğrenciler bu alana “Sevgi Bahçesi” ismini verdiler. Oldukça renkli geçen etkinliklerin diğer okullarda da devam ettirileceği belirtildi.
Çocuklara meyvecilik kültürünü ve ağaç sevgisini aşılamak amacıyla yürütüldüğü belirtilen proje kapsamında alanı uygun olan tüm okul bahçelerinde ‘Mini Hobi’ bahçeleri kurulacağı da açıklandı. Proje kapsamındaki alanların etrafının elma, kiraz, şeftali, armut ağaçları ve gül fideleri ile süsleneceği de belirtildi. Bu çalışma ile meyvecilik kültürünün küçük yaşta kazandırılması, çocuklara meyve yetiştiriciliğinin öğretilmesi ve çevrenin yeşillendirmesinin hedeflendiği bildirildi. Bu kapsamda cami çevrelerinde de fidan dikimi yapıldığı ve “Yeşil Bir İpekyolu” projesi kapsamında ilçede 10.000 ağaç dikileceği kaydedildi.

/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okul, çevrelerine, fidan, dikimi, başladı,
Haber Yazılımı