Haber Detayı
13 Mayıs 2017 - Cumartesi 09:53
 
Okul inşaatları devam ediyor
Muradiye ilçesinde okul inşaatları devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Salih Haskanlı, Muradiye ilçesinde yapımı devam eden okul inşaatlarını inceledi.
EĞİTİM Haberi
Okul inşaatları devam ediyor

Muradiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Durmuş ve yüklenici firma yetkilileri ile okul inşaatlarını dolaşan, yetkililerden bilgi alan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Salih Haskanlı, her ilçede olduğu gibi Muradiye ilçesinde de eğitim yatırımlarının süratle devam ettiğini söyledi.
İlçe ziyaretinde ilk olarak Topuzarpa Köyü’nde yapımı süren 8 derslikli okulun inşaatını inceleyen Haskanlı, burada yüklenici firmadan bilgiler aldı. Yeni temeli atılan okulun, önümüzdeki eğitim-öğretime hazır hale getirilmesi gerektiğini belirten Haskanlı, yüklenici firmadan çalışmalarını hızlandırmasını istedi.
Muradiye merkezde yapımı devam eden 16 derslikli Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu inşaatını inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Haskanlı, ardından Borsa İstanbul EFİKAP Projesi kapsamında geçtiğimiz yıl onarımı yapılan Akbulak YBO’ya geçti. Okul müdüründen genel bir bilgi alan Haskanlı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş, ardından Doğangün’de inşaatı devam eden 8 derslikli okulda incelemelerde bulundu.
Burada da inşaatı inceleyen, yetkililerden bilgi alan Haskanlı, ardından köy muhtarından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Yeni yapımı süren okulun, köye farklı bir anlam katacağını, bundan ötürü İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkürlerini ileten muhtar, köy halkının memnuniyetini dile getirdi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Okul, inşaatları, devam, ediyor,
Haber Yazılımı