Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 13:45
 
Okul Sporları Toplantısı bu kez Erciş'te yapıldı
Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Okul Sporları Koordinatörlüğü tarafından; Erciş, Çaldıran ve Muradiye ilçelerindeki lise ve ilköğretim okullarındaki beden eğitimi öğretmenlerinin katıldığı 2018-2019 değerlendirme, 2019-2020 okul sporları planlama toplantısının 3.'sü Erciş ilçesinde düzenlendi.
SPOR Haberi
Okul Sporları Toplantısı bu kez Erciş'te yapıldı

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Okul Sporları Koordinatörlüğü tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek başkanlığında gençlik spor ve milli eğitim ilçe müdürleri ile spor şube müdürünün katılımları ile Erciş, Çaldıran ve Muradiye ilçelerindeki lise, ilköğretim okulları beden eğitimi öğretmenlerine yönelik Erciş’te, Okul Sporları toplantısı yapıldı. Toplantıda 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyetleri değerlendirilirken, 2019-2020 eğitim-öğretim sezonuna dair planlama ve değişen kurallarla ilgili bilgilendirme yapıldı.
Toplantıda açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, il genelinde okul sporları müsabakalarına katılımın arttırılmasına dikkat çekerek, bu hususta arzu edilen seviyeye gelmek adına herkesin sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiğini söyledi. İnanç; "Biliyorsunuz ki yeni Milli Eğitim Bakanımız da bu konuda çok güzel vurgularda bulunarak, özellikle sosyal ve kültürel faaliyetler ile sportif faaliyetlerin önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bizler sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal bir takım etkinlikleri ön plana çıkarmazsak, çocuklarımız sanal dünya denilen ortamda heder olup gitme durumunda kalırlar. Bu manada siz beden eğitimi öğretmenlerimizin sorumluluğunuzun büyük olduğunu biliyoruz. Ama sizler bizim için çok önemlisiniz. Yapmış olduğunuz faaliyetler de bizim için çok değerli. Hem ilçelerimiz, hem okullarımız, hem de ilimiz adına bir istatistik yaptığımız zaman bizim en önemli göstergelerimizden bir tanesi oluyorsunuz. Önümüzdeki 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında okul sporlarında inşallah yüksek oranda bir katılım ile ilimizi hak ettiği noktaya hep beraber taşıyacağımızı ümit ediyor ve yeni eğitim öğretim yılımızın başarılarla dolu geçmesini temenni ediyor, organizasyonda emek harcayan herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Milli Eğitim Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız arasında imzalanan protokol gereği öğrencilerimizin her birinin en az bir branşta lisanslı olması gerekiyor. Bunun için okul sporları müsabakalarını gerçek anlamda çok önemsiyoruz. İnanıyoruz ki ilçemiz okul sporları müsabakalarında geçen yıl Türkiye geneli birkaç farklı branşta başarılara nasıl imza atmışlarsa; inşallah bu yıl da ilçemizin başarı çıtasını daha da yükselterek okul sporları müsabakalarında daha güzel başarılara imza atarlar. Bu başarıların arkasında siz beden eğitimi öğretmenlerimizin de olduğunu bir kez daha söylemek istiyoruz. Ancak bu başarılardan daha önemlisi ilçemizden okul sporları organizasyonlarına katılım oranıdır. Bu yıl sizlerden katılım noktasında azami gayreti göstererek ilimizi ve ilçemizi hak ettiği noktaya taşımanızı bekliyoruz. Yeni eğitim öğretim yılında okul sporları faaliyetlerine katılım sağlayacak bütün okullarımıza şimdiden başarılar diliyor, bu organizasyonların gerçekleşmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” / Prestij Haber Merkez

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Okul, Sporları, Toplantısı, bu, kez, Erciş'te, yapıldı,
Haber Yazılımı