Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 14:40
 
Okul Sporları toplantısının ikincisi yapıldı
Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç başkanlığında önceki gün Erciş’te ilki düzenlenen okul sporları değerlendirme ve bilgilendirme toplantısının 2.si, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.
SPOR Haberi
Okul Sporları toplantısının ikincisi yapıldı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç başkanlığında, Gençlik ve Spor ile Milli Eğitim Şube Müdürlerinin yanı sıra ilk ve ortaokul beden eğitimi öğretmenlerine yönelik ikincisi düzenlenen okul sporları bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında 2017-2018 yılında gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirilerek, 2018-2019 döneminde ise yapılacak olan faaliyetler ve sistemde yapılan değişiklikler hakkında bilgilendirme ve değerlendirmeler yapıldı.
Okul Sporları değerlendirme toplantısının slayt gösteriminden sonra açılış konuşması yapan Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç; “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızın birlikte gerçekleştirdiği Okul sporları faaliyetleri ilimizde yürüttüğümüz en önemli faaliyetlerden biridir. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığımızın ortak amaç ve hedeflerinin geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin olması bizleri daha çok çalışmaya sevk etmektedir. Ülkemizin sahip olduğu genç ve dinamik nüfus yapısının korunarak yaşam kalitesinin yükseltilmesi, sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi ve spor hizmetlerinin kalitesi ve çeşitliliğinin artırılarak sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla başarılı sporcular yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin akademik başarıları yanında onların beden, zihin, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı yetişmeleri için okul sporlarına önem vermekteyiz. Bu ortak çalışmanın mimarları ise siz beden eğitimi öğretmenlerisiniz. Biraz önce arkadaşlarımız bizlerle birkaç farklı istatistikî bilgileri paylaştılar. Bu bilgilerde de görüldüğü üzere Van’ı Türkiye geneli okul sporlarında hak ettiği yere taşımak adına hep beraber sorumluluğumuzu yerine getirmemiz gerekir.  Bizim buradaki amacımız sizlere hizmet etmek, size destek olmak ve geleceğimiz olan çocuklarımızı spor ile tanıştırmaktır. İlimize yakışır bir tablo ve ilimizin başarı çıtasını hak ettiği seviyelere çıkarmak için yine hep birlikte büyük bir aile olarak çalışarak başaracağımıza sonuna kadar inanıyoruz. Bu yıl eğitim başarısının yanı sıra okul sporları başarısının da arzu edilen oranda artması temennisinde bulunarak, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başta ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını ve bu başarıların yanı sıra başarılı bir spor sezonu da geçirmeyi temenni ediyor, okul sporlarına daha fazla katılım sağlanması, çocuklarımızın sporla buluşması, yetenekli öğrencilerin ortaya çıkması ve bunların en iyi şekilde değerlendirilmesini arzu ediyorum. Okul sporları organizasyonunda emeği geçen başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü mesai arkadaşlarımıza, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve siz değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Okul, Sporları, toplantısının, ikincisi, yapıldı,
Haber Yazılımı