Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 14:42
 
Önce kitap, sonra antrenman
Vanlı 100 taekwondocu, kitap okuma alışkanlığını pekiştirmek için her antrenman öncesi 15 dakika kitap okuyor.
SPOR Haberi
Önce kitap, sonra antrenman

Türkiye Taekwondo Federasyonu İl Temsilcisi Murat Yazlık ve Antrenör Yusuf Gürcan’ın koordinatörlüğünde Türkiye'de bir ilk olarak başlatılan “Taekwondocular kitap okuyor” projesi hayata geçti.
Tuşba Gençlik Merkezi’nde 100’e yakın taekwondocu antrenmana başlamadan önce 15 dakika kitap okuyor.Milli takım yolunda çalışmalarına devam eden ve Türkiye şampiyonalarına hazırlanan sporcular, bunun yanında kitap okuma alışkanlığı da kazanıyor. 
Bu projenin en büyük amacının çocuklara kitap okuma alışkanlığının kazandırılması olduğunu belirten Türkiye Taekwondo Federasyonu İl Temsilcisi Murat Yazlık, bunun yanı sıra çocukların dünyaya bakış açısını güzelleştirme, vatanına, milletine, bayrağına sadık, dürüst ve ilim irfan sahibi bireyleri topluma kazandırmak olduğunu söyledi. 
Yazlık, “Sporcularımız hem eğitimlerinden geri kalmamak hem de daha başarılı bir spor hayatı yaşamak için antrenman öncesi 15 dakika kitap okuyor. Kitap okuma alışkanlığı ile birlikte sporda da başarıyı yakalama şansları oldukça iyi. Sporda elde ettikleri başarılar onların eğitim hayatına da olumlu etkisi oluyor. Bu uygulama öğrencileri mutlu ettiği gibi ailelerini de mutlu ediyor. Çocuklarının antrenmanlarını izlemeye gelen aileler de kitap okuyarak, kendilerini geliştirme, kitap okuma alışkanlığı kazanıyor. Sporun yanında çocuklarımızın eğitimine de büyük önem veriyoruz. Sporcularımızın bir yandan spor yaparken, diğer yandan eğitimlerinde geri kalmamak adına yaptığımız bu uygulama oldukça önemli. Çocuklara spor yapmayı ve spor yaparken de kazanabilecekleri başka davranışları da öğretmeye çalışıyoruz” dedi.  / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Önce, kitap,, sonra, antrenman,
Haber Yazılımı