Haber Detayı
27 Aralık 2018 - Perşembe 14:13
 
Önemli bir konuya, tiyatro ile dikkat çekildi
İpekyolu Belediyesi, çocuk ve gençleri uyuşturucu ve madde bağımlılığından koruma sorumluluğu kapsamında “Beni Affet Anne” tiyatro oyununu, gençlerle buluşturdu.
KÜLTÜR Haberi
Önemli bir konuya, tiyatro ile dikkat çekildi

Onur Yenidünya’nın yazıp yönettiği, Tuncay Kaynak, Yasin Turan, Erkan Ünal ve Batuhan Ertan gibi usta isimlerin rol aldığı oyun, Berivan Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki 2 gösterimde Necip Fazıl Kısakürek Lisesi ile Erek Kız Meslek Lisesi öğrencilerine sergilendi. 
Çocuk yaşta trafik kazasında annesini kaybetmiş bir gencin uyuşturucu madde kullanmaya başlaması, babası, çevresi ve arkadaşlarıyla olan ilişkilerinin, uyuşturucu maddelerin zararları ile paralel olarak yansıtıldığı oyun izleyicilerden tam not aldı. 
Aile içi sorunların da derinlemesine ele alındığı tiyatro oyununda uyuşturucu ve madde bağımlılığının zararlarının yanı sıra aile içi birlik ve beraberliğin önemi vurgulandı.
İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; "Çocuk ve gençlerimizin kültürel-sosyal gelişimlerine yönelik düzenlediğimiz hizmetler aralıksız olarak devam edecektir." denildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Önemli, bir, konuya,, tiyatro, ile, dikkat, çekildi,
Haber Yazılımı