Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 14:59
 
Online spor salonu kuruldu
İpekyolu Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalmak zorunda olan vatandaşlar için online spor salonu kurdu.
SPOR Haberi
Online spor salonu kuruldu

#EvdeKalınHareketsizKalmayın sloganıyla kurulan Online Spor Salonu’nu, vatandaşların evde spor yapmalarını teşvik ediyor.
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın talimatları doğrultusunda, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla, online spor okulu kuruldu. Tüm dünyada vuku bulan koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinde kalarak virüsün yayılmasının engellemesine destek veren vatandaşların, bu zorlu süreçte spordan eksik kalmayarak zinde olmalarını sağlamak adına Online Spor Salonu kurulduğu belirtildi.
Hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba ve hafta sonu Cumartesi ile Pazar günü saat 15:00’de belediyenin resmi Twitter, Facebook ve İnstagram (@ipekyolubeltr) hesaplarında yayınlanacak olan eğitim videolarıyla vatandaşların spor eksikleri tamamlanmaya çalışılacak.
Pazartesi: Temel pilates egzersizleri, Salı: Temel kuvvet egzersizleri, Çarşamba: Zumba, Cumartesi: Temel pilates egzersizleri ve Pazar günü de Temel kuvvet egzersizlerinin uygulanacağı kaydedildi.
Konuyla ilgili açıklama bulunan Başkan Vekili Sinan Aslan, “Bir yandan koronavirüs ile etkin bir şekilde mücadele ederken bir yandan da evde kalan vatandaşlarımıza yönelik yeni projelerle onların sıkılmamaları, bu zorlu süreçten sağlık açısından bir problem yaşamadan çıkmaları için müdürlüklerimizle sürekli toplantı ve iletişim halinde kalıyoruz. Değerli ipekyolu sakinlerinin yanında olarak, onları her anlamda düşünerek hareket etmeye ve projeler üretmeye çalışıyoruz. Bu süreçte faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan spor salonlarından dolayı spor yapamayan vatandaşlarımızı düşünerek spor salonunu evlerine götürecek yeni bir projeyi devreye sokuyoruz. Sevgili Hemşerilerim unutmayın ki hayatımızda birçok konunun telafisi olabilir ancak sağlığın telafisi olmaz. Gerek kendiniz gerekse sevdikleriniz için lütfen evde kalın, hareketsiz kalmayın. Ümit ediyorum ki en yakın zamanda, sosyal hayatın normalleştiği günlere kavuşacağız. ‘Evde Kalın Hareketsiz Kalmayın’ sloganıyla bir kez daha siz değerli vatandaşlarımızın evlerinde kalarak bu süreçte bizlere destek olmasını önemle rica ediyorum” dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Online, spor, salonu, kuruldu,
Haber Yazılımı