Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 15:12
 
Örenburç Mahallesi'ne yeni su hattı çekildi
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) İşletmeler Dairesi Başkanlığınca ilçelerde başlatılan altyapı çalışmalarında büyük mesafeler alındığı belirtildi. VASKİ tarafından yapılan açıklamada, Saray İlçesinin bazı mahallelerinde su hatları yenileme çalışmalarının sürdüğü, kurumun kendi imkanları ile ihalesiz olarak yaptığı hizmet ile de tasarruf sağladığı ifade edildi.
GÜNDEM Haberi
Örenburç  Mahallesi'ne yeni su hattı  çekildi

VASKİ tarafından yapılan açıklamaya göre; mahallelerde ihtiyaç duyulan su hatlarının tamamlanması için harekete geçen ekiplerin, yeni hatlar çekerek sorunları giderdiği kaydedildi.

İşletmeler Dairesi Başkanlığı öncülüğünde VASKİ Kuzey Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarla Saray İlçesinin Örenburç Mahallesinin su hattının yenilendiği ve mahalleye kaynaktan yeni hat çekildiği bildirildi.

320 hanelik Örenburç Mahallesinin eskiyen ve ihtiyaca cevap vermeyen bin 300 metrelik hattının 75’lik boruların çekilmesiyle değiştirildiği açıklanırken, İşletmeler Dairesi Başkanı Yunus Durak, Kuzey Şube Müdürü Fırat Müftüoğlu, Saray Vaski Şube Şefi Sinan Öztürk koordinatörlüğünde devam eden yeni hat yapımının kısa sürede bitirilerek mahalleye kaynaktan sağlıklı suyun verilmesinin sağlandığı dile getirildi.

Yapılan açıklamada, Örenburç Mahalle halkının, sorunun giderilmesinden dolayı mutlu oldukları ve VASKİ Genel Müdürü Şeref Demir ve tüm ekibine teşekkür ettikleri kaydedildi.

 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Örenburç, , Mahallesi'ne, yeni, su, hattı, , çekildi,
Haber Yazılımı