Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 15:02
 
OSB’nin ‘Atık Su Arıtma Tesisi’ için imzalar atıldı
Van Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) Endüstriyel Atık Su Arıtma Tesisi Fizibilite Projesi’nin destek sözleşmesi için imzalar atıldı.
GÜNDEM Haberi
OSB’nin ‘Atık Su Arıtma Tesisi’ için imzalar atıldı

DAKA 2019 Fizibilite Desteği Programı kapsamında destek almaya hak kazanan Van OSB Endüstriyel Atık Su Arıtma Tesisi Fizibilite Projesi’nin destek sözleşmesi, DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray ve Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan tarafından imzalandı.
İmza töreninde konuşan Van OSB Yönetim Kurulu Başkanı Memet Aslan, “Son yıllarda OSB’nin yeni alt yapı yatırımlarında ve eskiyen alt yapıları yenilemek suretiyle ciddi destekler sunmaktadır. Şimdi de sanayi bölgemizin ciddi bir şekilde ihtiyaç duyduğu endüstriyel arıtma tesisinin inşası için fizibilite çalışmalarını başlatmış bulunmaktadır. Hedef Bütün sektörlerin ihtiyaç duyduğu tesisi inşa etmek, çevre dostu bir OSB yaratmak... İlimizin en büyük değeri ve gelecek nesillere borcumuz olan Van Gölümüzü korumak için Endüstriyel bir arıtma tesisi inşa etmektir” dedi.

 

“VAN GÖLÜ HEPİMİZİN ORTAK DEĞERİ”
Aslan, şunları kaydetti:
“İlimizi kalkındırmak, bölgeler arası kalkınmışlık farklılığını minimize etmek, ülkemizin ihracatına katkı sunmak, yerli ve milli üretimimizi güçlendirmek, işsizliği minimize etmek  ve istihdam kümelenmesi yaratmak için yeni yatırım ve üretim alanlarına ihtiyaç vardır. İlimize yatırımcı ve üretici çekmek için ili cazibe merkezi haline getirmek lazım. Bunun için de ilimizin alt yapısını güçlendirmek gerekir. Bizlerde OSB’mizi avantajlı hale getirmek için kurumlarımızın destekleri ile alt yapımızı güçlendirmeye çalışıyoruz. DAKA, son yıllarda OSB’nin yeni alt yapı yatırımlarında ve eskiyen alt yapıları yenilemek suretiyle ciddi destekler sunmaktadır. Şimdi de sanayi bölgemizin ciddi bir şekilde ihtiyaç duyduğu endüstriyel arıtma tesisinin inşası için fizibilite çalışmalarını başlatmış bulunmaktadır. İlimizin en büyük değeri ve gelecek nesillere borcumuz olan Van Gölümüzü korumak için Endüstriyel bir arıtma tesisi inşa etmektir. Van Gölü hepimizin ortak değeri ve bu değeri korumak biz bütün bireylerin ortak sorumluluğudur. 
DAKA ve Kıymetli Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray beyin desteği ile endüstriyel arıtma tesisimizin yapımı için ilk adımı atmış olduk. Fizibilite çalışması projemiz kabul gördü. Bu hayırlı çalışmada şimdiden emeği geçen herkese sanayicimiz ve ilimiz adına teşekkür ederiz”  Haber: M. Selim Kurt 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: OSB’nin, ‘Atık, Su, Arıtma, Tesisi’, için, imzalar, atıldı,
Haber Yazılımı