Haber Detayı
05 Mayıs 2017 - Cuma 09:54
 
Otoparklar doldu
Van’da, Cumhuriyet Caddesi başta olmak üzer bazı caddelerde araçların yol kenarına park etmelerinin yasaklanması, otoparkların dolmasına yol açtı. Otopark sahipleri kadar, engelliler de bu durumdan memnun.
GÜNDEM Haberi
Otoparklar doldu

Bir süre öncesine kadar kimsenin adını dahi duymadığı ve yanından geçmediği otoparklar, şimdi araçlarla dolmaya başladı. 
Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce Cumhuriyet Caddesi, Maraş Caddesi ve Valilik civarındaki caddelerde araçların park etmelerini engelleyen bir çalışma başlattı.

 

ENGELLER İŞE YARADI
Cadde boyu dikilen dubalar nedeniyle artık araçlar bu caddelere park edilmiyor.
Belediye daha önce de dağıttığı bildirilerle, cadde ve sokaklara araç parklarını yasakladığını duyurmuştu. Araç sahipleri halen bu yasağa uymasa da engellerin yerleştirildiği yerlere ise park yapamıyor.

 

OTOPARKLAR DOLDU
Bu uygulama şehir trafiğini bir nebze rahatlatırken, otoparklar da dolmaya başladı. Daha çok esnafın ve aracını satmak isteyenlerin park ettiği caddeler kısmen rahatlarken, araçlar da daha çok otoparklara yönelmeye başladı. Daha önce az sayıda aracın park ettiği otoparklarda da yoğunluk oluşmaya başlandığı gözlendi. Bu durum, yüksek kiralar ödeyen otopark sahiplerini de sevindirdi. 

 

ENGELLİLER DE MEMNUN
Araçların rastgele rampaların önünde park edilmesi bedensel engelli araçlarının geçişini sıkıntıya sokarken, görme engelliler de yönünü bulmakta zorlanıyordu. 
Van Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Şahabettin Kayhan, uygulamadan memnun olduğunu belirterek, “Tüm engelli geçişlerinde bu uygulama olmalıdır. Park yasağı ciddi bir şekilde uygulanmalı ve uyulmalıdır. Sadece engelliler değil, engelli olmayanlar da rahat bir nefes alır” diye konuştu. 
Özel Haber: Mürsel ÖNER

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: Mürsel Öner
Etiketler: Otoparklar, doldu,
Haber Yazılımı