Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 15:51
 
Özalp'te okul kantinleri denetlendi
Özalp Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Belediye Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu üyeleri ile beraber ilçede bulunan okulların kantinlerini denetledi.
EĞİTİM Haberi
Özalp'te okul kantinleri denetlendi

Eğitim – öğretim sezonunun start almasının ardından Özalp Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul kantinlerini mercek altına aldığını duyurdu. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki okulları dolaşarak denetimlerde bulundu. Denetimlerde ciddi bir sorunla karşılaşılmadığı belirtilirken, özellikle okul kantinlerinin mevzuata uygun çalıştırılması için işletmecilere uyarılarda bulunulduğu kaydedildi.
Gıda maddelerinin son tüketim tarihine, hijyen kurallarına uyulup-uyulmadığına, çalıştırma ruhsatları bulunup-bulunulmadığına bakıldığı ifade edilen denetimlerde, zabıta müdürlüğü ekiplerinin, genel temizlik ve sağlıklı gıda maddesi satışı konusunu da titizlikle incelediği aktarıldı. Zabıta ekiplerinin, yaptığı denetimlerde, okul kantin işletmecilerine uyulması gereken kurallar hakkında da bilgiler verdiği ve denetimler ile işletmecileri bilgilendirme çalışmalarının periyodik aralıklarla süreceği belirtildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Özalp'te, okul, kantinleri, denetlendi,
Haber Yazılımı