Haber Detayı
05 Mayıs 2017 - Cuma 09:46
 
Öztürk: “Yeşile doymuş bir İpekyolu hedefliyoruz”
Bahar ve yaz aylarında, halkın stresten uzak, dinlenebilecekleri park ve yeşil alanları arttırma çabası içerisinde olduklarını belirten İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, yeşile doymuş bir İpekyolu hedeflediklerini belirtti. Bu bağlamda İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Başkan Vekili Cemil Öztürk’ün talimatları doğrultusunda faaliyetlerine hız verdi.
GÜNDEM Haberi
Öztürk: “Yeşile doymuş  bir İpekyolu hedefliyoruz”

İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, sert geçen kışın ardından İpekyolu sınırları içerisinde yeni park yapımları, eski parkların onarımları ile kaldırım, orta refüj, cadde ve sokaklarda yeşillendirme çalışmalarına hız verdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ayrıca köy okullarına çocuk oyun parkı kurulumu ve ilçe merkezindeki okulların çevre düzenleme çalışmalarına da başladı.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün, İpekyolu ilçe sınırları içinde bulunan Buzhane Mahallesi Aşina Sokakta 1, Vali Mithatbey Mah. Hanımlar El Emeği alanında 1, Hafıziye Mahallesi Kazım Karabekir Bulvarında da 1 adet olmak üzere, toplamda 3 yeni, donanımlı park yapımı çalışmalarına başladığı belirtildi.
Çalışmalarında köy(mahalle) okullarını da listeye ekleyen İpekyolu Belediyesi, 16 okulun bahçesine çocuk oyun grubu kurulumuna başladığını da açıkladı. Başkan Vekili Öztürk; “Oyun gruplarının kurulumlarının tamamlanmasıyla beraber, köy okullarında okuyan çocuklarımız, oyun parklarında gönüllerince eğlenecekler.” dedi.
İlçe merkezinde tespiti yapılan okul bahçelerinin de çevre düzenlemesinin yapıldığı kaydedilirken,  düzenlemeler kapsamında, okulların bahçelerine oturma bankları, çocuk oyun grupları, çatılı piknik masası kurulumları ile fidan dikimleri de yapıldığı bildirildi.
Konu ile ilgili, İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler verildi; “Vali Mithatbey Mahallesinde 
bulunan Mustafa Altaylı Parkı yeniden dizayn edilerek kuru, yavan görüntüsünden kurtarıldı. Söz konusu parka çocuk oyun grubu kurularak, mevcut çeşme onarıldı. Oturma bankları ve çatılı piknik masası kurulumunun gerçekleştirildiği parkın çevresi de çit ile örüldü. Öte yandan tüm parkların genel tadilatları ile temizliklerini de gerçekleştiren Belediye ekiplerimiz, Seyit Fehim Arvasi Mahallesinde bulunan Dr. Sadık Ahmet Parkı ile Yalı Mahallesinde bulunan Nevzat Saylık Parkının temizlik, boyama, kamelya ve oturma banklarının tadilatlarını tamamlayarak halkın kullanımına hazır hale getirdi. İlçe sınırları içerisinde bulunan diğer parklardaki çalışmalar da sürüyor. İpekyolunun daha yeşil bir yapıya bürünmesi çalışmaları kapsamında ise; ilçenin değişik noktalarında dikilmek üzere, Top Akasya, Süs Eriği fidanlar ile Yıldız, Çin karanfili, Kadife ve Zinya çiçeği karışımından oluşacak yaklaşık 50 bin adet çiçeğin dikimi çalışmalarına başlandı.” / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Öztürk:, “Yeşile, doymuş, , bir, İpekyolu, hedefliyoruz”,
Haber Yazılımı