Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 17:54
 
Pervin Buldan: Anlamlı bir seçim olacak
Seçim çalışmaları kapsamında geldiği Van’ın Başkale ilçesinde konuşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Herkesin bildiği gibi 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler Türkiye açısından, bizim açımızdan çok anlamlı bir seçim olacaktır.” dedi.
SİYASET Haberi
Pervin Buldan: Anlamlı bir seçim olacak

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, dün Başkale’de, HDP seçim bürosunun açılışında konuştu. 
31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin önemine değinen Buldan, “Buradan geçerken Başkale’ye bir selam vermeden geçemezdik. Herkesin bildiği gibi 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler Türkiye açısından, bizim açımızdan çok anlamlı bir seçim olacaktır. Bizler bu seçime hazırlanırken, bütün engelleri aşa aşa 31 Mart’a gidiyoruz. Her yönde önümüze barikat, engel koyuyorlar ama vallahi de biz kazanacağız, billahi de biz kazanacağız.” ifadelerini kullandı. 
“Kayyum atanan belediyeleri tekrar kazanacaklarını” söyleyen Buldan, şöyle konuştu;
“Belediyeleri borçlandırdılar ve halkımıza borç bırakacaklar. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar halkımızla birlikte hizmet yapacağız. Başkale her dönem yüzde 90 ile partisine sahip çıkıyor. Bir seçimde yüzde 97 ile rekor kırmıştı Başkale. Başkale’de bunu bir kez daha yapacağınızdan kuşkumuz yok.”  
Buldan, Başkale ilçesi ziyaretinin ardından Gevaş ilçesine geçerek, burada da halka hitap etti.

Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Pervin, Buldan:, Anlamlı, bir, seçim, olacak,
Haber Yazılımı