Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 09:54
 
Peynirciler çarşısında denetim yapıldı
Van Büyükşehir Belediyesi’nin gıda mühendisleri, peynirciler çarşısını denetledi. Denetimde zabıta, eksiklikleri bulunan esnaflara ceza yazdı.
GÜNDEM Haberi
Peynirciler çarşısında denetim yapıldı

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü’nce peynirciler çarşısında ani bir denetim gerçekleştirildi. Esnafın tezgahlarında satışa sundukları peynir, cacık, çökelek, bal ve diğer gıda ürünlerinin tat, koku ve muhafaza denetimleri yapıldı. Ayrıca personel temizliği, genel temizlik ve ekipman hijyeni gibi konular da ekipler tarafından titizlikle incelendi. Ekiplerin dükkanlarda ve depolama alanlarında yaptığı incelemeler sonucunda uygun şartları sağlamayan, açıkta ürün bulunduran, hijyen eksiği ve bozuk ürün bulunduran işletmelere ceza yazıldı. Zabıta, bozuk ürünlere, imha etmek üzere el koyarken, istenilen şartları tam anlamıyla yerine getiren esnaflara da ayrıca teşekkür edildi.

ALO ZABITA
Denetimlerin halk sağlığını koruma, esnafı bilinçlendirme, hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve mevcut işyeri standartlarının iyileştirilmesi konusunda büyük önem taşıdığını belirten Belediye yetkilileri, vatandaşın halk sağlığı açısından eksik gördüğü olumsuzlukları, Alo Gıda 174, Alo Zabıta 153 veya Zabıta İhbar Hattı 0530 297 53 53 kanalıyla bildirmeleri konusunda duyarlı davranmalarını istedi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Peynirciler, çarşısında, denetim, yapıldı,
Haber Yazılımı