Haber Detayı
24 Mayıs 2017 - Çarşamba 09:50
 
Ramazan hazırlıkları başladı
Edremit Kaymakamlığı ve belediyesi, ilçede iftar sofrası kurarak Ramazan ayı boyunca hem yemek ikramında bulunacağını, hem de ilahi konserler ve söyleşiler gibi birçok program düzenleyeceğini açıkladı.
YAŞAM Haberi
Ramazan hazırlıkları başladı

Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli’nin talimatıyla ilçede Ramazan ayı etkinlikleri için hazırlıkların başladığı kaydedildi.
Edremit Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 11 ayın sultanı Ramazan ayında vatandaşların iftarlarını açmaları için her gün yemek dağıtımının yanı sıra eğlence programlarının da organize edileceği belirtildi. Çadırda her gün bin kişiye yemek verilmesinin planlandığı, maddi durumu iyi olmayan ailelere ise sefer taslarıyla yemek götürüleceği bildirildi. 
İlk etapta, sıcak yemek servis edilecek 150 ailenin belirlendiğini açıklayan Edremit Belediyesi, yemeklerin araçlarla evlere servis edileceğini ifade etti. Günde 4 çeşit yemeğin sunulacağı çadırda, iftar sonrası farklı etkinlikler de halkın beğenisine sunulacak. Edremit Kaymakamlığı Aşevi’nde hazırlanacak olan yemeklerin Edremit Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından halka sunulacağı, günlük yemek maliyetinin ise 7 bin TL olduğu açıklandı. 27 Mayıs ile 24 Haziran tarihleri arasında Edremit Ulu Camii karşısı liman sahilinde her gün çeşitli programların gerçekleştirileceği etkinliklerle ilçe halkının güzel bir Ramazan ayı geçirmesinin hedeflendiği vurgulandı. ‘Şehr-i Mavi Edremit’e Şehr-i Ramazan Coşkusu’ adı altında gerçekleştirilecek olan programda; 27 Mayıs’ta Murat Melet, 2 Haziran’da Orhan Ölmez, 4 Haziran’da Hasan Dursun, 5 Haziran’da Serdar Tuncer, 7 Haziran’da Abdurrahman Önül, 9 Haziran’da M. Emin Ay, 11 Haziran’da Talha Bora Öge, 14 Haziran’da Uğur Işılak, 17 Haziran’da Murat Kekilli, 20 Haziran’da Grup Tillo ve 21 Haziran'da ise Senai Demirci'nin Vanlılarla bir araya gelerek, Ramazan ayının maneviyatını paylaşacakları belirtildi. 
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, ilçe halkı ve Vanlılara güzel bir Ramazan ayı yaşatmak için bütün hazırlıkları yapmaya çalıştıklarını belirtti. Komşuluk ilişkilerini güçlendiren iftar sofraları ile aynı mahallede oturup birbirini tanımayan insanların aynı sofrada buluşacağını anlatan Çiçekli, “İftar sofralarının yanı sıra Ramazan eğlenceleri de düzenliyoruz. İftar çadırları, kaybolmaya yüz tutmuş geleneklerin ve mahalle kültürünün yeniden yaşatıldığı yerlerdir. Mümkün olduğunca mütevazı sofralarda oturarak, zengin fakir gözetmeksizin aynı sofrada oruç açmanın mutluluğunu yaşayacağız” dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ramazan, hazırlıkları, başladı,
Haber Yazılımı