Haber Detayı
06 Mayıs 2017 - Cumartesi 09:36
 
Rehber Öğretmenlere “Tercih Bilgilendirme” semineri
Rehber Öğretmenlere yönelik “Tercih Bilgilendirme” programı düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
Rehber Öğretmenlere  “Tercih Bilgilendirme” semineri

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Gelişim Üniversitesi işbirliği ile ilde görev yapan rehber öğretmenlere yönelik Tercih Bilgilendirme programı düzenlendi.
Elit Word Hotel’de düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Sığınç,,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma Görevlisi Seracettin Batur, İstanbul Gelişim Üniversitesi yetkilileri ve rehber öğretmenler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Sığınç, rehber öğretmenliğinin psikolojik danışmanlık ve rehberlik gibi iki boyutunun olduğunu belirterek, rehber öğretmenlerin sadece öğrencilere değil, öğretmenlere de rehberlik yaptığını söyledi.
Eğitim-öğretimin faaliyetleri içerisinde büyük payı olan rehberliğin bir yol gösterici olduğuna değinen Sığınç, “Öğrencilerimiz, rehber öğretmenleri bir yol gösterici, bir lider olarak görüyor. Öğrencilerimize yaptığınız hizmetlerle onların hayatlarına yön vermektesiniz. Öğretmen, öğrenci ve velilerimize her konuda rehberlik yapmaktasınız. Üstlenmiş olduğunuz görevin ağırlığını, yükünü biliyoruz. Sizlerle zaman zaman bir araya gelerek bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Birlikte hareket ederek öğrencilerimizin eğitimini sorunsuz bir şekilde Türkiye sıralamasında daha üst seviyelere getirebiliriz. Bu doğrultudan hareketle birçok programlar, seminerler düzenledik. Bu seminerin de faydalı geçeceğine inanıyor, herkese başarılar diliyorum” dedi.
İstanbul Gelişim Üniversitesi hakkında bilgilerin verildiği programda, İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Üyesi Elif Aluç ve Öğretim Üyesi Pelin Karahancı, rehber öğretmenlere ‘Tercih Bilgilendirme’  konuları hakkında bilgiler aktardı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Rehber, Öğretmenlere, , “Tercih, Bilgilendirme”, semineri,
Haber Yazılımı