Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 14:17
 
Rektör Şevli, İranlı heyetle toplantı yaptı
Çeşitli görüşmelerde bulunmak üzere Van’da bulunan İran Nanoteknoloji Yenilik Konseyi (INIC) Bilim ve Teknoloji Genel Sekreteri Prof. Dr. Saeed Sarkar ve beraberindeki heyet, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ni (Van YYÜ) ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Rektör Şevli, İranlı heyetle toplantı yaptı

İran Tıp Bilimleri ve Teknolojileri Araştırma Merkezi Başkanı da (RCSTIM) olan Prof. Dr. Saeed Sarkar, beraberindeki heyetle, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli'yi makamında ziyaret etti.

Daha sonra Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve ilgili akademisyenlerle birlikte gelen heyete üniversite ile ilgili genel bilgiler verilerek yapılabilecek ortak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
Rektörlükteki görüşmenin ardından Van Kedi Villası'nı gezen İranlı heyet buradan Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne geçti. Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde İranlı heyete Başhekim Dr. Ümit Haluk İliklerden tarafından bir sunum yapıldı. Sunumun ardından hastaneyi gezen heyet Van YYÜ Teknokent A.Ş'ye geçti. Burada Teknokent Genel Müdürü Öğr. Gör. Bilgin Yazlık tarafından heyete bilgi verildi.

Ziyaretle ilgili konuşan Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah, İranlı heyetle verimli görüşmeler yaptıklarını ifade ederek, "Bu ziyaret bizim açımızdan önemlidir. Teknokent üzerinden yapılabilecek işbirliği konularını görüştük." dedi.

Programa Van YYÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Kayri, Prof. Dr. İsmail Hakkı Ekin, İnnovan Girişimcilik Merkezi Projesi Koordinatörü Doç. Dr. Mucip Tapan, TÜMSİAD Van Şube Başkanı Süleyman Güler, İşadamı Necmettin Çok, İŞGEM Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Gedik ve akademisyenler katıldı.
 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Rektör, Şevli,, İranlı, heyetle, toplantı, yaptı,
Haber Yazılımı