Haber Detayı
09 Mayıs 2017 - Salı 09:28
 
Resim Çalıştayı sona erdi
İpekyolu Belediyesi öncülüğünde başlatılan kültür sanat günleri etkinliği 3. ve son gününde Van Kalesi’nde gerçekleştirildi.
KÜLTÜR Haberi
Resim Çalıştayı sona erdi

Van Kalesi eteğinde ki Eski Van Evleri yanında yapılan çalıştaya yerli ve il dışından gelen ressamlar katıldı. Ressamlar, Yüzüncü Yıl Üniversitesinde bulunan Kedi Evini ziyaret ederek, Van Kalesi, Akdamar Adası, Eski Van Evleri, Van Kedisi ve çeşitli doğa resimlerini tuvallere aktardılar. Çalıştayın ardından Van Kalesi’nin eşsiz güzelliğini gezen katılımcılara, İpekyolu Kaymakamı ve İpekyolu Belediyesi Başkan Vekili Cemil Öztürk tarafından günün önemine binaen akşam yemeği verildi. Vanlı ressam Haydar Ekinek ve heyet organizatörü Esma Albayrak yemekten sonra bir açıklama yaptılar.
Vanlı Ressam Haydar Ekinek, “Bu yörenin insanı olarak memleketime kendi sanatım adına nasıl bir katkı sağlayabilirim düşüncesiyle böyle bir proje düşündük. Projemizi İpekyolu Belediyesi ile paylaştık. Belediye Başkan Vekili Sayın Cemil Öztürk bize samimiyetle yaklaştılar. Bu alanda bizlere her türlü destek oldular. Buradan Başkan vekilimize verdikleri maddi ve manevi desteklerden ötürü teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.
Heyet adına bir açıklama yapan Esma Bayraktar da, Van’ı ve Vanlıyı tanıdıkları için çok memnun olduklarını, Van’ı yerinde tanımanın çok büyük bir ayrıcalık olduğunu ifade etti. Bayraktar, Van’a ilk defa gelen arkadaşlarının olduğunu, Van'ın tarihi ve turistik açıdan çok zengin bir il olduğunu ve en kısa zamanda tekrar gelmek istediklerini söyledi. Kendilerine bu imkânı sağlayan İpekyolu Belediyesi Başkan Vekili Cemil Öztürk’e heyet adına teşekkür eden Esma Bayraktar son olarak buradan çok güzel duygularla ayrılacaklarını dile getirdi. Program, katılımcılara “Katılım Belgelerinin” verilmesi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile son buldu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Resim, Çalıştayı, sona, erdi,
Haber Yazılımı