Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 14:53
 
Rögar kapakları değiştiriliyor
Van ve Su Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Kanalizasyon Daire Başkanlığı tarafından, kent genelinde trafik açısından tehlike arz eden rögar kapaklarının değişimi gerçekleştiriliyor.
GÜNDEM Haberi
Rögar kapakları değiştiriliyor

İlk olarak Ali Paşa Mahallesi Suvaroğlu Caddesi üzerinde bulunan ve asfaltlamadan sonra kodu düşük olan rögar kapakları değiştirilmeye başlandı. Ekipler, cadde üzerinde gereken yol güvenliği önlemlerini alarak çalışmaları yürütüyor.
Çalışmalara ana arterlerden başlanarak kent genelinde sürdürülmesi hedefleyen ekipler, yol kotundan yukarı kalan veya düşük olan kanalizasyon bacası kapaklarını değiştirme işlemlerine devam ediyor.
Rögar kapaklarının sürüş emniyeti ve rahatlığı için de sorun teşkil ettiğinden değiştirileceği belirtilerek, çalışmalar nedeniyle zarar gören veya yol kaplaması altında kalan kanalizasyon bacalarının değişiminin trafik emniyeti açısından da büyük önem arz ettiği, ekiplerin özverili çalışmalarıyla yol geçişinde rahatsızlık vermeyecek şekilde yol ile aynı seviyede baca yükseltme işlemleri yapıldığı açıklandı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Rögar, kapakları, değiştiriliyor,
Haber Yazılımı