Haber Detayı
26 Ocak 2021 - Salı 12:54
 
Sağlık çalışanlarına jest
İpekyolu Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren sağlık çalışanlarına jest yaptı.
GÜNDEM Haberi
Sağlık çalışanlarına jest

Belediyeye bağlı Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (covid-19) salgını ile mücadelede en ön saflarda bulunan sağlık çalışanlarını unutmadı. Daha önce sağlık çalışanlarıyla ilgili farklı etkinlikler düzenleyen Kadın ve Aile Müdürlüğü bu kez de  ‘İyi ki Varsınız’ projesi kapsamında sağlık çalışanlarına kupa bardak hediye ederek, moral desteğinde bulundu.

 

"KUPALAR BELEDİYENİN KENDİ ATÖLYESİNDE ÜRETİLDİ"

İpekyolu Belediyesi bünyesindeki Seramik Atölyesi'nde fırınlanan ve ambalajlanan kupalar, ilk olarak İlgili Birim Müdürü Ebru Akyol Turan ile personeller tarafından Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezi'nde, aralarında doktorların, hemşirelerin, hasta kabul sekreterlerinin olduğu sağlık çalışanlarına tek tek dağıtıldı.

 

"BU GÜZEL PROJEDEN DOLAYI MİNETTAR OLDUK"

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Ümit Haluk İliklerden, koronavirüs salgınıyla moral içinde, kararlı bir şekilde mücadele ettiklerini belirterek, "Yaşanan salgın nedeniyle hem biz sağlık çalışanları hem de vatandaşlar çok zor günler geçirdi. Bu süreçte en çok morale ihtiyacımız oldu. İpekyolu Belediyemize, Belediye Başkan Vekili Sinan Bey'e çok teşekkür ediyorum. Bu güzel projeden ötürü minettar olduk. Emeklerinize sağlık" dedi.

 

“DAYANIŞMA İLE BU VİRÜSÜ YENECEĞİZ”

Ekiplerin bir sonraki durağı da İpekyolu İlçe Sağlık Müdürlüğü oldu. Burada Sağlık Müdürü Semra Gümüş tarafından karşılanan ekipler, kupa bardakları müdürlük bünyesinde çalışan sağlık çalışanlarına dağıttılar. Dr. Semra Gümüş, hep beraber dayanışma ile koronavirüsü yeneceklerini ifade ederek, “ Hep birlikte Van için, Van’ın bu virüsten kurtulması için varız. Bu pandemi sürecinde virüsü yeneceğimize inanıyorum. Bu ince davranıştan dolayı İpekyolu Belediyesi’ne, Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’a ve bütün Kadın ve Aile Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ebru Akyol Turan ise, sağlık çalışanlarının bu zorlu süreçte ön saflarda yer alarak, çok önemli bir görev yürüttüklerini belirterek, doktorlar özelinde tüm çalışanlara teşekkür etti. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sağlık, çalışanlarına, jest,
Haber Yazılımı