Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 15:31
 
Sağlık personeline, yabancı dil kursu
Van İl Sağlık Müdürlülüğüne bağlı Kamu Hastanelerinde görevli sağlık personeline, yurt dışından gelen hastalara daha iyi hizmet edebilmek için yabancı dil kursu veriliyor.
SAĞLIK Haberi
Sağlık personeline, yabancı dil kursu

İpekyolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen kursun ilk etabı için 30 sağlık çalışanı ön test sınavına katıldı.
Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, "Kamu Hastanelerinde sunulan sağlık turizmi kapsamındaki hizmet süreçlerine katkı sağlamak ve bu alanda çalışan personelin yabancı dil seviyesini yükseltmek hedeflenmektedir. Bu amaçla müdürlüğümüze bağlı kamu sağlık tesislerimizde çalışan sağlık turizmi veya turistin sağlığı kapsamında hizmet veren personellere 'Sağlık İngilizce Kurs Programı' düzenlendi. Kurs programını bitiren personelin, temel tıbbi terimleri İngilizce olarak ifade etmesi, randevu verme ve muayene işlemlerinde, hastaya gerekli tedavi yapılırken ve tedavi, bakım esnasında İngilizce iletişim kurması amaçlanmaktadır" dedi.
Doç. Dr. Sünnetçioğlu, açıklamasının devamında; "Özellikle yaz aylarında il ve ilçelerimize gelen turist sayısı artmaktadır. Hastanelerimize sağlık sorunlarıyla gelen turistler ile sağlıklı iletişim kurabilmek açısından kurslarımız önem arzetmektedir. Sağlık çalışanlarımızın daha donanımlı hale gelmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünce sağlık turizmi kapsamında düzenlediğimiz kursa ilk etapta 30 kursiyer katıldı. Kursumuza katılan personelimiz, 88 saatlik eğitim maratonuna aralıksız devam edecekler. İlimize gelen turistler arasındaki iletişimi daha akıcı hale getirmek ve en iyi şekilde hizmet sunabilmek için farklı kurslarla personele eğitim vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sağlık, personeline,, yabancı, dil, kursu,
Haber Yazılımı