Haber Detayı
03 Haziran 2019 - Pazartesi 11:51
 
Şampiyonluk kutlaması
Bu yıl mücadele ettiği 3. Lig’den, zorlu bir sezonun ardından 2. Lig’e çıkmayı başaran Van Büyükşehir Belediyespor, play-off’taki şampiyonluğunu, taraftarları ile birlikte doyasıya kutladı.
SPOR Haberi
Şampiyonluk kutlaması

Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan, ancak ligin belli bir bölümünde yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu hedefinden biraz uzaklaşan Van Büyükşehir Belediyespor, ligin ikinci devresinde Teknik Direktörlük görevine Hasan Erkin Şimşir’i getirerek yoluna devam etti. Zaman zaman iyi bir grafik çizen ancak kendi sahasında kaybettiği puanlardan dolayı hedefinde güncellemeye giderek play-off’a kalmayı arzulayan Van Büyükşehir Belediyespor, son düzlükte adeta şaha kalktı. Son haftalarda bileği bükülmez olan ve üst üste galibiyetler alan Van Büyükşehir Belediyespor ligi 3. sırada tamamlayarak play-off’a kalmayı başardı.
Play-off ilk maçında Karşıyaka ile eşleşen Van Büyükşehir Belediyespor, rakibini,  0 - 0 ve 2-1’lik skorların ardından elemeyi başardı. Play-off finaline yükselen Van Büyükşehir Belediyespor,   finalde güçlü rakibi Esenler Erokspor ile karşılaştı.
Ankara Eryaman Stadyumu’nda oynanan final maçına Van’dan onlarca otobüs dolusu taraftar gitti. Taraftarların da desteği ile kenetlenen Van Büyükşehir Belediyespor, finalde rakibini 2 - 1 mağlup ederek şampiyon oldu ve 2. Lig’e yükselme başarısı gösterdi.
Taratarlar ve tüm kafile müthiş bir sevinç yaşarken, Van Büyükşehir Belediyespor kentte şampiyonluk turunu önceki gün attı. Futbolcular, taraftarları selamladıktan sonra Van Atatürk Şehir Stadı’nda buluşuldu ve burada yerel sanatçıların söylediği parçalar eşliğinde futbolcular, teknik heyet, yönetim ve taraftarlar halaylar çekerek doyasıya şampiyonluk kutlaması yaptı.
Van Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu ve futbolcular , sahaya kupayla alana giriş yaptığı esnada taraftarlar müthiş bir sevinç yaşadı. Futbolcular tek tek anons edilerek taraftarları selamlarken, taraftarlar da tüm kafileye müthiş bir sevgi seli ile karşılık verdi.
Programda bir konuşma yapan Van Büyükşehir Belediyspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, hedeflerinin Süper Lige kadar gitmek olduğnuu söyledi. Yenitürk; “10 yıldan sonra Van’a şampiyonluk getirmenin gururunu yaşıyoruz. Van’ımızın şampiyonluklara susadığı meydandadır. Şampiyonluğu kutladığımız bugüne kadar Van’ımızda bu heyecanı hep yaşıyoruz. Bir memleketin ekonomisine katkı sunmak için futbola ihtiyacı vardır. Bu memleketin Vanspora ihtiyacı vardır. Biz istiyoruz ki, Vansporla Süper Lig'e kadar gidelim. Süper Lige gittiğimiz zaman Vanspor’un bu memlekete katkısı yüzde 100 olacaktır. Şu an 2. Ligteyiz. Zeminimizi sağlam oluşturup Vansporu 1. Lige, oradan da Süper Lige çıkarmalıyız. El birliği ile bunu başarabiliriz" ifadelerini kullandı. 
Van Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Hasan Erkin Şimşir ise, zorlu ve meşakattli bir sürecin ardından şampiyonluğa ulaştıklarını ve baştan beri buna inandığını söyledi.
Vanspor taraftarlarının Ankara’ya yolculukları ve galibiyet sonrası döktükleri gözyaşları görüntüsünü sonradan izlediğini ve çok duygulandığını belirten Teknik Direktör Şimşir, “Şampiyonluk bu taraftarın hakkıydı. Biz de şampiyonluğumuzu taraftarımıza armağan ediyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından futbolcular, teknik heyet ve taraftarlar kol kola girerek, yerel santçıların seslendirdiği parçalar eşliğinde geç saate kadar halay çekip şampiyonluğu kutladı. / 
Haber: Umut TARHAN

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Şampiyonluk, kutlaması,
Haber Yazılımı