Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 14:35
 
Saray'da hastane için yer tahsisi yapılacak
Van İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu,Saray ilçesine yapılması planlanan yeni devlet hastanesi için arsa tahsisi ile ilgili, Saray’da incelemelerde bulundu.
SAĞLIK Haberi
Saray'da hastane için yer tahsisi yapılacak

İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Saray Kaymakamı Mehmet Halis Aydın’ı makamında ziyaret ederek, yeni yapılacak hastanenin arsasının belirlenmesi konusunda görüşmelerde bulundu. Kamu Hastaneler Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Bahadır Öndeş, Başkan Yardımcısı Dr. Adem Ergioğuz ve inşaat yapı  mühedisleri ile de yer konusunda istişarelerde bulunuldu.
Saray Kaymakamı Mehmet Halis Aydın ve İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, beraberindekilerle birlikte bazı arsalarda inceleme yaparak, inşaat mühedislerinden bilgiler aldı. 
Doç.Dr. Sünnetçioğlu, "İlçeye yapılması planlanan yeni devlet hastanesi ile ilgili olarak arsa seçimi sıkıntıları vardı. Yer tahsisinde imar sorununu çözmemiz gerekiyordu. Bundan dolayı Saray Kaymamkamız Sayın Mehmet Halis Aydın beyle çeşitli alternatiflere baktık. Hastane yapılabilmesi için öncelikle arsanın kesinleşmesi gerekiyordu. İlçemizde yapılacak olan Devlet Hastanemiz, yatırım proğramıları içerisine yer almaktaydı. Hastanede acil servis ve poliklinikler olmak üzere 10 yatak kapasiteli bir hastane inşa edeceğiz" dedi.
Yapılacak olan değerlendirmelerin ardından hastane arsasının belirleneceği ve ardından hastane yapımına başlanacağı öğrenildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Saray'da, hastane, için, yer, tahsisi, yapılacak,
Haber Yazılımı