Haber Detayı
16 Mayıs 2017 - Salı 09:51
 
"Şebekeye zarar verebilecek durumlarda bizimle irtibata geçin"
Son günlerde elektrik kesintileri ile ilgili şikayetlerin artması üzerine gazetemize açıklamalarda bulunan Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) yetkilileri, programlı kesintilerin dışında kaynaklanan kesintilerin, elektrik şebekesine zarar veren kazı, inşaat çalışması, ağaç kesimi vb. gibi durumlardan kaynaklandığını tespit ettiklerini söyledi. Bu tür durumların ortaya çıkmaması için uyarılarda bulunan VEDAŞ Yetkilileri; “Halkımıza ve kuruluşlara çağrımız, bu tür kazı, inşaat çalışması, ağaç kesimi vb. gibi durumlarda şebekeye zarar verme ihtimali varsa mutlaka bizimle irtibata geçmeleridir” ifadelerini kullandılar.
GÜNDEM Haberi

Arızaların minimize edilmesi ve daha kaliteli ve sürekli enerji akışının sağlanması için ciddi yatırımlar yapıldığını anlatan VEDAŞ yetkilileri; “Belirli periyotlarla şirketimizin yapmış olduğu ve yapacağı yatırımlarla ilgili gerekli bilgileri paylaşıyoruz. Elektrik kesintileri programlı yapıldığında kesinti programı, şirketimizce kesinti yapılmadan en az 48 saat önce basın yoluyla kamuoyuna duyurulmakta ve web sitemizde yayınlanmaktadır. Arıza kaynaklı kesinti olursa arıza ekiplerimizin derhal arızaya müdahalesi sağlanarak en kısa sürede arızanın giderilip sisteme enerji verilmesi sağlanmaktadır. Ancak bazı arızaların izinsiz kazı çalışmaları gibi şebekeye bilinçsiz müdahalelerden kaynaklanmakta olduğunu tespit etmiş bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın ve kuruluşların şebekemize zarar vermemesi için kazı çalışması, ağaç kesimi, inşaat için iskele kurma vb. şebekeye zarar vermesi muhtemel durumlarda önceden şirketimiz yetkilileri ile kesinlikle irtibata geçmeleri, elektrik kesintilerinin oluşmaması ve insanlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından çok önemlidir.” diye konuştular.
Gerek vatandaşların, gerekse kurum ve kuruluşların mağduriyet yaşamamaları ve yaşatmamaları için gerekli hassasiyeti göstermeleri ve VEDAŞ yetkilileri ile irtibat halinde olmalarının önemine vurgu yapan yetkililer; “Buna dikkat edilmesi durumunda programsız elektrik kesintileri de asgariye düşecektir” ifadelerini kullandılar.
Bu arada,  geçtiğimiz günlerde Maraş Caddesi esnafı da elektrik kesintilerinden şikayetçi olmuş, VEDAŞ yetkilileri de burada meydana gelen kesintinin yine izinsiz bir kazıdan meydana geldiğini duyurmuştu.

Haber: Mürsel ÖNER

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: Mürsel Öner
Etiketler: "Şebekeye, zarar, verebilecek, , durumlarda, bizimle, irtibata, geçin",
Haber Yazılımı