Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 08:57
 
Şeker-İş’ten 1 Mayıs açıklaması
Şeker-İş Erciş Şube Başkanı Yavuz Şahin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Tarihi işçi sınıfı mücadelesine altın harfler ile yazılmış örnekler ile dolu olan Şeker-İş sendikası olarak, tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en içten dileklerimizle kutlar, adalet ve eşitlik ilkelerinin tam olarak benimsendiği yarınlar dileriz.” dedi.
GÜNDEM Haberi
Şeker-İş’ten 1 Mayıs açıklaması

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenirken, basın açıklamaları da yapıldı. 
Bir açıklama da Şeker-İş Erciş Şubesi’nden geldi.
Şube Başkanı Yavuz Şahin tarafından yapılan açıklamada, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun. Dayanışmanın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs’ta tüm işçi kardeşlerimizi kutluyoruz.” dedi.
İş yaşamında adaletin ve eşitliğin tam olarak sağlandığı bir ortam arzuladıklarını belirten Şahin, açıklamasında, şu görüşlere yer verdi:
“Emek, sermayeye öncüldür ve ondan bağımsızdır. Sermaye ancak emeğin meyvesidir ve emek olmadan sermaye olmazdı. Emek sermayeden üstündür ve daha büyük önem arz eder. Bu vesileyle, tarihi işçi sınıfı mücadelesine altın harfler ile yazılmış örnekler ile dolu olan Şeker-İş sendikası olarak, tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en içten dileklerimizle kutlar, adalet ve eşitlik ilkelerinin tam olarak benimsendiği yarınlar dileriz.”
Haber: Adil HARMANCI

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Şeker-İş’ten, 1, Mayıs, açıklaması,
Haber Yazılımı