Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 14:36
 
Sempaş İlköğretim Okulu’nda kütüphane açıldı
Van İpekyolu ilçesi Kevenli TOKİ yakınlarındaki Sempaş İlköğretim Okulu’nda kütüphane açılışı gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
Sempaş İlköğretim Okulu’nda kütüphane açıldı

AstraZeneca Gönüllülük Takımı tarafından okulun 5. katında kurulan kütüphanenin açılışına İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, okul yöneticileri, AstraZeneca yetkilileri, veliler ve öğrenciler katıldı.  
Kütüphanenin açılış kurdelesini kesen İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, AstraZeneca Gönüllülük Takımına gösterdiği duyarlılık nedeniyle teşekkür etti. 
Yavuzer, öğrencilerden, çeşitli okuma kitaplarının ve kaynak niteliğindeki katapların yer aldığı kütüphaneyi iyi değerlendirmelerini ve derslerden geriye kalan zamanlarını daha çok kütüphanede geçirmelerini istedi.
Dünya klasiklerinin yanı sıra çeşitli 1000 dolayında roman, hikaye ve kaynak kitapların yer aldığı kütüphane ile ilgili açıklamada bulunan AstraZeneca yetkililerinden Dilek Özcan, 2017 yılında Konya Hüyük’te, Hüyük Mevlana İlkokulu, 2018 yılında Adana Yüreğir’de Çakabey Ortaokulu ardından şimdi de  Van’da Sempaş İlköğretim Okulu’na yeni bir kütüphane kazandırdıklarini söyledi.
Kütüphaneyi nasıl kurduklarına ilişkin bilgi aktarak Özcan, şunları söyledi:
“Sempaş İlköğretim Okulu’nda sabahtan öğlene kadar ortaokul, öğleden sonra ise ilkokul öğrencilerine ikili sistem ile eğitim veriliyor. Toplam 480 öğrencisi bulunan okula yeni ve kapsamlı bir kütüphane kazandırma hedefiyle yola çıkan AstraZeneca Gönüllülük Takımı, ilk etapta kütüphanenin fiziksel koşullarının iyileştirilmesini üstlendi. Sonrasında okuldaki öğretmenlerin iş birliğiyle, kütüphanede bulunması gereken kitapların listesi oluşturuldu ve ihtiyaç duyulan kitaplar temin edildi. Çeşitli şehirlerden gelen Gönüllülük Takımı üyeleri, Van Sempaş İlköğretim Okulu’nda buluştu ve Türkiye’nin dört bir yanında bulunan AstraZeneca çalışanlarının aldıkları kitapları el birliğiyle yerleştirdi. Kütüphane için okul yönetimi, veliler, öğrenciler ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü’nden son derece olumlu geri bildirimler aldık.” 
 

ASTRAZENECA HAKKINDA   
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler - renal & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanlarındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100'den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır.  

 

10 BİN KİTAP KAPASİTELİ
AstraZeneca Gönüllük Takımı tarafından yapılan kütüphaneinin daha da donatılacağını belirten okul yetkilileri de, kütüphaneye yeni dolapların ekleneceğini ve kitap sayısının daha da artırılacağını söyledi.
Yetkililer, kütüphanenin 10 bin kitap kapasiteli olduğunu kaydetti.
Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sempaş, İlköğretim, Okulu’nda, kütüphane, açıldı,
Haber Yazılımı