Haber Detayı
01 Haziran 2019 - Cumartesi 09:54
 
Şiir okuyup kitap imzaladılar
Van Şair ve Yazarlar Birliği (VAYAB) koordinesinde, Anka Kültür ve Sanat Merkezi’nde (AKSM) bir araya gelen şair ve yazarlar, şiir ve müzik ziyafeti ardından kitaplarını imzaladı.
SANAT Haberi
Şiir okuyup  kitap imzaladılar


VAYAB koordinesinde, AKSM salonunda şairler ve yazarlar için önceki akşam bir etkinlik düzenlendi. 
Etkinliğe, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Taştan, VAYAB Başkanı Yaşar Adıyaman, Bitlis Eren Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nurullah Ulutaş, Müştehir Karakaya, Leyla Mihrinaz Engin, Mustafa Işık, Betül Orhan, Fuat Arpa, Sadık Er, Ümit Kayaçelebi, Lokman Tekin, Kuzey Genç ve AKSM kurucusu müzisyen Necdet Bayat katıldı.

 

DİLEKLER PAYLAŞILDI
Etkinlikte konuşan Prof. Dr. Zeki Taştan, şiirin hayatın her alanında var olduğunu, hayatın şiir ve aşktan oluştuğunu belirterek, “Aşkı bulunduğu andan itibaren şairi bitirir. Şair aşktan beslenir. Şiir var olduğu sürece dünya daha güzel olacaktır” dedi. 
VAYAB Başkanı Yaşar Adıyaman da, “Kültürümüze katkı sunacak, bize nefes olacak, kültürel ve sanatsal etkinliklerimiz devam edecektir” diye konuştu.
Adıyaman, etkinlikte, VAYAB tarafından bir yayın kurulacağı bilgisini de verdi. 
AKSM kurucusu Necdet Bayat ise, katılımcılara teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin daha sıklıkla yapılması temennisinde bulundu. 

 

ŞİİR VE MÜZİK ZİYAFETİ
Etkinliğin tertip komitesinde yer alan Leyla Mihrinaz Engin de Kürtçe bir şiir ile katılımcılara teşekkür etti. 
VAYAB Başkanı Yaşar Adıyaman’ın sunumu ile gerçekleşen etkinlikte şiir ve müzik ziyafeti çekilirken, izleyenler, okunan şiirleri ve ezgileri sık sık alkışladılar. 

 

KİTAP İMZALADILAR
Gece etkinliğine katılan şair ve yazarlar, şiir ve müzik ziyafeti ardından, kendilerini izlemeye gelen konuklar için kitaplarını imzaladı. 
Etkinlik, yaklaşık üç saat sürdü. 
Haber: M. Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Şiir, okuyup, , kitap, imzaladılar,
Haber Yazılımı