Haber Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 15:50
 
Silajlık mısır ve nohut hasadı gerçekleştirildi
İpekyolu Belediyesi’nin tarımsal kalkınmayı destekleme çalışmaları kapsamında çiftçilere verdiği tohum, makine ve ekipman desteği ile bin dönümde silajlık mısır, 300 dönümde ise nohut hasadı gerçekleştirildi.
EKONOMİ Haberi
Silajlık mısır ve nohut hasadı gerçekleştirildi

“ÇİFTÇİ DESTEK PROJESİ MEYVELERİNİ VERİYOR”

 

Belediyeye bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen ‘Çiftçi Destek Projesi’ meyvelerini vermeye devam ediyor. Kırsal mahallelerde uygulanan projeyle çiftçiler modern, teknolojik, verimli tarımsal uygulama metotlarıyla tanışma ve bu metotları uygulama fırsatı buluyor. Çalışmalar kapsamında Mayıs ve Haziran aylarında çiftçilerce ekimi yapılan silajlık mısır ile nohutların ilk hasadı yapıldı.

 

BAŞKAN VEKİLİ ASLAN: ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDA YER ALIYORUZ

 

İpekyolu Belediyesi olarak böylesi bir projenin uygulayıcısı olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, “Çiftçilerimize vermiş olduğumuz destekle, bin dönüm silajlık mısır ve 300 dönüm nohut ekimi gerçekleştirdik. Hasat mevsimine başladığımız şu günlerde ise 7 bin ton mısır hasat etmeyi hedefliyoruz. Çiftçilerimiz arazilerini işlerken, bireysel olarak ulaşamadıkları alet ve ekipman desteğinin yanı sıra, teknik personellerimizle de çiftçilerimizin yanında yer aldık. Tarımın her geçen gün önem kazandığı günümüzde çiftçimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

 

“ÇİFTÇİLERDEN ASLAN’A TEŞEKKÜR”

 

Karpuzalan ve Kıratlı Mahallesi’nde çiftçilik yapan Aydın Gülçek ile Adnan Akbaş ise tohum desteğinden, tarlalarının sürülmesine ve hasat zamanına kadar, üretimin tüm safhalarında kendilerini yalnız bırakmayan Kaymakam ve Başkan Vekili Sinan Aslan’a teşekkür ettiler. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Silajlık, mısır, ve, nohut, hasadı, gerçekleştirildi,
Haber Yazılımı