Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 17:30
 
Sinan Aslan: Hastane yerinin yeşil alan olmasından yanayım
Van’daki yerel ve yaygın medya mensuplarıyla bir araya gelen İpekyolu İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, TOKİ tarafından satışa çıkarılan eski Devlet Hastanesi yerinin yeşil alan olmasından yana olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Sinan Aslan: Hastane yerinin yeşil alan olmasından yanayım

İpekyolu İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, tanışmak amacıyla Cevahir Cafe’de yerel ve yaygın medya mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Yapılan kahvaltı ardından Aslan, basın mensuplarıyla ayrı ayrı tanıştı ve belediye çalışmalarıyla ilgili kısa görüşler aldı. 

 

‘HASTANE YERİ YEŞİL ALAN OLSUN’ 

Bir gazetecinin İpekyolu ilçe belediyesi sınırları içinde yer alan ve geçtiğimiz hafta TOKİ tarafından ikinci kez satışa çıkarılan eski Devlet Hastanesi yerine ilişkin sorusuna cevap veren Aslan, bu yerin yeşil alan olmasını arzuladıklarını söyledi.

Yeşil alan olması için ne katkı gerekiyorsa hazır olduklarını belirten Aslan, “TOKİ özerk bir kurum. Ama inşallah orası yeşil alan olur. Hatta orayı daha da genişletmek lazım… Park yapmak mümkün… Halk istemezse zaten satılmaz, halkın istemediği hiçbir şey zaten olmaz” diye konuştu.

 

 İÇKİ RUHSATI

Aslan, cafelere içki ruhsatı verildiğine ilişkin haberlerin doğru olmadığını söyledi.

Kimsenin hayat tarzına karışmak gibi bir yaklaşımlarının olmayacağını ifade eden Aslan, “Kültür Sokak’ta alkol ruhsatı verildi şeklinde söylentiler var ama bunlar gerçek değil. Orada bulunan her hangi bir kafeye alkol ruhsatı verilmedi. Böyle bir ruhsat verilirse bile öğrenciler için değil, kentte alkol kullanan vatandaşımız ve turistler için hizmete açılır.” ifadesini kullandı. 

 

YÜRÜTÜLECEK ÇALIŞMALARDAN BAŞLIKLAR

Henüz 20 gündür göreve atandığını söyleyen Aslan, ileriki süreçte yapılacak bazı hizmetlere ilişkin başlıklar halinde şu bilgileri verdi:

“Esnafın fikrini, önerilerini alacağız, eleştiri varsa eleştirileri dinleyeceğiz, ilçe sokaklarımızla ilgili çalışmaları hız kesmeden sürdüreceğiz. Önümüzdeki zamanlarda sporla ilgili çalışmalarımız olabilir, şuan göreve yeni başladığım için sporla ilgili bir çalışmamız yok hala, ama ileri ki zamanlarda böyle bir çalışma yapacağız.”

 

KALDIRIM İŞGALİ 

“Sokakla ilgili çalışmalarımızı Fen İşleri Müdürlüğümüz takip ediyor. Seyyar satıcılarla ilgili ciddi sorunlarımız var, bununla ilgili esnaflarımızla bir araya geleceğiz ve bu konuda destek olmalarını isteyeceğiz. Esnaflarımızla iş birliği içinde seyyar satıcıları ortadan kaldıracağız. Esnaf vergi ödüyor, karşısına seyyar satıcı tezgah kurup aynı işi yapıyor, bu durumdan dolayı esnaf da kaldırıma kadar mal dizip kaldırımı işgal ediyor. Sebebi ise izinsiz bir şekilde karşısına tezgah kuran seyyar satıcı, bu konuda belediyemiz, esnaf ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı orak bir çalışmayla bu sorunu çözeceğiz.”

 

PERSONEL ALIMI OLMAYACAK 

Aslan, şöyle devam etti; “İpekyolu belediyesinde 814 personel var, başka personel almaya gerek var mı? Daha önceden selam veren insanlar şimdi gelip yanaşmaya çalışıyor, iş konusunda, ihale konusunda. İnsanlarımızın istihdamı ile ilgili projeler var, destek verebileceğimiz alanlar var, belediyeye uzun bir süre personel alımı yok, olursa da ilan verilir, ilan üzerinden personel alınır.”

 

VAN GÖLÜ KONUSU

Aslan, açıklamalarını şöyle tamamladı; “Van’a 100 yıl cevap verecek bir atık su tesisi var. Daha önceki valimiz Murat Zorluoğlu bununla ilgili çok önemi çalışmalar başlattı. Şu an aktif olan valimiz Mehmet Emin Bilmez de ciddi çalışmalar yapıyor. Bu projeler Van için önemli çalışmalar, Van Gölü için de önemli çalışmalar bunlar. Van merkezde var olan ahırlarla ilgili ciddi çalışmalar yapılacak, atık su tesisi gibi öncelikli çalışmaların ardından ahırlarla ilgili çalışmalarımız olacak. Van Gölü için gerekli adımları atacağız. İpekyolu belediye bünyesinde de benden önce vatandaşa hizmet sunan ve İpekyolu belediyesini ileri düzeye taşıyan Cemil Öztürk’e de teşekkür ederiz. Vatandaşın seçtiği belediyeden ise kayyum belediyeden daha fazla hizmet bekliyor, bu konuda işimiz var, görevimiz zor ama el birliği ile ilçenin gelişmesi konusunda adımlar atılacaktır. Belediyenin önemli bir borcu bulunmamaktadır.”
Başkan Vekili Aslan, İpekyolu ilçesini alt ve üst yapısıyla, yeşil alanlarıyla, çevre temizliğiyle, planlı bir şehir olarak yaşanabilir ilçe haline getirmek için çalışmalara başladığını sözlerine ekledi.
Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sinan, Aslan:, Hastane, yerinin, yeşil, alan, olmasından, yanayım,
Haber Yazılımı