Haber Detayı
29 Nisan 2017 - Cumartesi 09:29
 
Sınava hazırlanan gençlere forma desteği
Van Büyükşehir Belediyesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) yetenek sınavlarına hazırlanan gençlere spor kıyafeti yardımında bulundu.
SPOR Haberi
Sınava hazırlanan  gençlere forma desteği

"Spora ve sporcuya her zaman destek verdiğini" açıklayah Van Büyükşehir Belediyesi, Atatürk şehir stadında nisan ayı başından bu yana yetenek sınavlarına hazırlanan yaklaşık 300 gence de spor kıyafeti desteğinde bulunduğunu bildirdi.  Van Büyükşehir Belediye Spor’un eğitmenleri eşliğinde sınavlara çalışan gençlere forma ve şort yardımı yapıldı. 
Van Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Abdullah Çalım, gelecekleri için çabalayan gençlere her zaman destek sunacaklarını söyledi. 
Kulüp olarak eğitmen desteği sunduklarını belirten Kulüp Başkanı Abdullah Çalım, “Gençlerimiz 8 kişilik spor eğitmeni gözetiminde şehir stadında antrenman yapma imkanı buluyorlar. Şu anda 250 erkek ve 60 bayanın katıldığı antrenmanlar bir aydır sürüyor. Eğitmenlerimiz eşliğinde gençlerin çalışmaları eylül ayına kadar devam edecek” dedi.
Spor kıyafetlerinin ücretsiz dağıtıldığını ifade eden Çalım, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İbrahim Taşyapan’a ve Genel Sekreter Mustafa Yalçın’a sporculara verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sınava, hazırlanan, , gençlere, forma, desteği,
Haber Yazılımı