Haber Detayı
27 Mayıs 2017 - Cumartesi 09:34
 
Sinekle mücadele araçları tanıtıldı
Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülecek sinekle mücadele programı çerçevesinde, ilaçlama yapacak araçların tanıtımı gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Sinekle mücadele araçları tanıtıldı

 Yaşar Kemal Parkı’nda yapılan araç ve ekipman tanıtımı ve örnek ilaçlama törenine Büyükşehir Belediye Başkanvekili Vali İbrahim Taşyapan, kurum amirleri, ilçe belediye başkanları ve belediye birim başkanları katıldı.
Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanvekili İbrahim Taşyapan, “Önemli bir hizmetin açılışı için toplandık” dedi.
BİOPEST firmasının ilaçlama ile ilgili bir sunum yapacağını ifade eden Taşyapan, şunları belirtti:
“İlimiz kışları ağır geçen bir il. Tabi bununla beraber sulak alanlarımız da çok. Yaz mevsimi geldiğinde bu sulak alanlar sinek, karasinek de üretiyor, böyle bir gerçeğimiz de var. Yaz aylarında göl kenarında neredeyse oturma imkânı kalmıyor. Hem sivrisinek, hem diğer haşerelerden dolayı vatandaşlarımız büyük sıkıntı yaşamaktadır. Daha önce de belediyelerimiz bu konuda çalışmalar yapmış, ama bu basit bir konu değil daha organizeli mücadele etmek gerekmektedir. Biz de bu konuda bu sene önemli çalışmalar yaptık. Şu andaki firmamız bu işi üstlendi. İnşallah iyi bir teknolojiyle, iyi bir çalışma yürütecekler. Bu sene bir başlangıçtır, gelecekte daha iyi olacağına inanıyorum. Firmamızın bu işi ciddiye alarak iyi bir çalışma yürüteceğini umuyoruz. Bu mücadeleyi diğer ilçe belediyeleriyle de organizeli bir şekilde yapacağız.”
Daha sonra ilaçlamada kullanılacak olan iki farklı insansız hava aracı, iki ayrı ilaç püskürtme makinesi ve bunları kullanacak olan personel tanıtıldı.
Ardından da araçlar, kıyıda örnek bir ilaçlama gerçekleştirdi. 
Araçlardan mini insansız hava aracı, hareket ettirilip, ilaçlama için kıyıdaki sazlık alana yönlendirildi.
Tören ve tanıtım faaliyeti parkta verilen kokteylle son buldu. 
Haber: Adil HARMANCI

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: Adil Harmancı
Etiketler: Sinekle, mücadele, araçları, tanıtıldı,
Haber Yazılımı