Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 14:47
 
Sokak hayvanları için duyarlılık çağrısı
Sokak hayvanlarına yönelik toplumsal duyarlılığı arttırmak amacıyla AK Parti Van İl Kadın Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanlığınca, basın açıklaması düzenlendi.
YAŞAM Haberi
Sokak hayvanları için duyarlılık çağrısı

Van İl Başkanlığı binası önünde basın açıklamasında konuşan AK Parti İl Kadın Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanı Tülay Işık, sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmesi ve toplumsal duyarlılığa dikkati çekmek amacıyla bir araya geldiklerini belirtti.
 

Amaçlarının, kendilerinin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını gözeterek yaşamak ve dünyayı güzelleştirmek olduğunu dile getiren Işık, "Dünyanın sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerin de yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli ve emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız." diye konuştu.
 

Işık, dünyayı insanlarla paylaşan can dostları hayvanlara değer vermek gerektiğini vurgulayarak, sokak hayvanlarını korumanın ve hayatı onlarla paylaşmanın önemine dikkati çekti.
 

Hayvansever kadınların da katıldığı basın açıklamasında sokakta dolaşan köpeklere katılımcılar tarafından mama verildi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sokak, hayvanları, için, duyarlılık, çağrısı,
Haber Yazılımı