Haber Detayı
15 Şubat 2021 - Pazartesi 13:03
 
Sokak hayvanları unutulmadı
Gürpınar Belediyesi, koronavirüsle mücadele kapsamında insanların evde olması sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için 14 şubat sevgililer gününde farkındalık etkinliği düzenledi.
YAŞAM Haberi
Sokak hayvanları unutulmadı

Feqiye Teyran Kültür ve Dayanışma Derneği ile Emniyet ve Jandarma bünyesinde kurulan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şubesi ekiplerinin öncülüğünde düzenlenen etkinliğe 100 hayvan sever katıldı.

Farklı bölgelere dağılan ekipler, sahipsiz kedi ve köpeklere yem bıraktı.

Etkinliğin sokak hayvanlarına karşı farkındalık amacıyla yapıldığını söyleyen Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, belediye olarak sokak hayvanları için düzenli olarak besleme çalışması yaptıklarını belirtti.

Yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için özel bir ekip oluşturduklarını aktaran Başkan Tanış, “Sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyaçlarını temin etmek için daha çok hassasiyet göstermemiz gerekiyor. Sokak hayvanlarımızın bu zor günlerinde aç ve susuz kalmasına gönlümüz razı olmaz. Bugün hayvan severlerle hazırladığımız çalışmayla sokak hayvanlarının bir kez daha yanlarında olduk. Katılım sağlayan tüm hayvan severlere teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Etkinliğe katılan hayvansever Bünyamin Arpa, etkinliğin 14 şubat sevgililer gününde yapılmasının hayvanlara verilen sevgi açısından anlamlı olduğunu kaydetti.

Arpa, “Sokak hayvanları, kısıtlamanın olmadığı günlerde zorluk çekmiyorlar ancak hafta sonu bize ihtiyaçları var. Bizler de hafta sonu farklı bölgede sokak hayvanlarına mama ve yem bırakıyoruz. Bu anlamda bizlerden desteğini esirgemeyen Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’a teşekkür ediyorum” dedi.

Hayvanların birçok insan için birinci sırada sevgi duyduğu bir varlık olduğunu söyleyen hayvan sever Neslihan Aldırma ise etkinliğin çok özel bir günde yapıldığını söyledi.

Sokak hayvanlarına karşı insanların daha duyarlı olmasını istediğini belirten Aldırma, “Son zamanlarda hayvanlara karşı yapılan eziyetler bizi rahatsız ediyor. Bugün yaptığımız farkındalık etkinliğimizde ufak yaşta arkadaşlarımız da var. Biz onlara bu yaşta hayvan sevgisini öğretmeye çalışıyoruz. Etkinlikten dolayı Gürpınar Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Sokak, hayvanları, unutulmadı,
Haber Yazılımı