Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 14:08
 
Sokak hayvanlarına şefkat eli
İpekyolu Belediyesi ekipleri, sokak hayvanlarına yönelik koruma, bakım ve tedavi çalışmalarını sürdürürken, yaralı olan hayvanların da ilk müdahalesini yaparak, Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına teslim etti.
YAŞAM Haberi
Sokak hayvanlarına şefkat eli

Belediyeye bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, “can dostlarımız” olarak nitelendirilen sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini sürdürüyor. Ekiplerce tespiti yapılan bakıma muhtaç, yaralı hayvanlar birer birer toplanıyor, daha sonra yapılan ilk müdahalenin ardından, tedavilerinin tamamlanması için ‘Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürülüyor.

 

“İHBARLAR ANINDA DEĞERLENDİRİLİYOR”

 

Telefonla gelen ihbar üzerine harekete geçen İpekyolu Belediyesi ekipleri bu kez Bostaniçi ve Cumhuriyet mahallelerindeki yaralı hayvanların imdadına yetişip ilk müdahaleyi yaptı. Daha sonra Hafıziye mahallesinde saldırgan tavırlar gösteren köpekleri ise topladı. Burada ekipler tarafından yaralı ve saldırgan hayvanlara ilk müdahaleler yapılarak ‘Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürüldü.

 

BAŞKANVEKİLİ ASLAN’DAN TALİMAT

 

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, sokak hayvanlarının ilgiye, bakım ve tedaviye ihtiyaçları olması nedeniyle konuya hassasiyetle eğildiklerini ve bu doğrultuda ekiplere talimatlar verdiğini belirterek; “Sokak hayvanlarına uygun ortam oluşturmak, onları koruyarak tedavilerinin yapılması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Hayvan dostu ilçemiz sakinlerinden gelen ihbarları değerlendiren ekiplerimiz, anında müdahalede bulunarak hayvanların tedavisini gerçekleştiriyorlar. Yapılan tedavinin ardından hayvanlar, ya doğal ortamlarına salıveriliyor, ya da barınaklara teslim ediliyor. Bu tür vicdani ve insani çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir.” dedi. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Sokak, hayvanlarına, şefkat, eli,
Haber Yazılımı