Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 11:50
 
‘Sokaktan Bilime Yolculuk’
Urartu Kalkınma Sivil Toplum ve Diyalog Derneği (Urartu-Der) tarafından, çocuklar ile gençlerin yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla “Sokaktan Bilime Yolculuk” isimli proje uygulanacak.
DİĞER Haberi
‘Sokaktan Bilime Yolculuk’

Konu ile ilgili açıklama yapan Urartu Der Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Kıpçak, İçişleri Bakanlığı’na sunulan projenin kabul edildiğini söyledi.

Projenin İpekyolu ilçesini kapsadığını belirten Kıpçak, şöyle dedi:

“İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile 28.08.2018 tarihinde yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde, İpekyolu Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğümüzün koordinesinde İpekyolu ilçemizde bulunan çocuklar ile gençlerimizin yetenek, ilgi ve değerlerini sergileyebilmelerine imkan oluşturulmasına, netice itibarı ile kaliteli bireylerin yetiştirilebilmesine bir nebze de olsa katkı sunmayı umuyoruz.”
Gençlerin bu sayede kötü alışkanlıklardan uzaklaşacağını belirten Kıpçak, şunları kaydetti:
“Dilencilik yapmaya zorlanan, ayakkabı boyacılığı yaptırılan, trafik ışıklarında araç camı silmeye teşvik edilen, peçete vb. ürünler sattırılan, sokakta çalışmak zorunda bırakılan, okula devam edemeyen çocuk ve gençlere yönelik olarak, işbirliğinde olduğumuz kurumlarımız ile birlikte beceri ve hobi atölyelerinde çocuklarımızın eğitim ve öğretim saatleri dışında kaliteli vakit geçirebilmelerine imkan sağlayarak kişisel ve mesleki gelişimlerine destek amacı taşımaktayız. Çocuk ve gençlerimizi her türlü madde bağımlılıklarından, sokaklarda maruz kalabilecekleri her çeşit tehlikelerden, yaşamlarını karartacak yanlışlardan muhafaza edebilme çerçevesinde ve özellikle topluma yararlı bireyler olabilmeleri yönünde devletimizin sağladığı sosyal, kültürel, sportif, mesleki vb. her tür imkânlardan ve hizmetlerden istifade edebilmelerine teşvik etme, yol gösterici olabilme amacı gütmekteyiz.” 
Haber: M. Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ‘Sokaktan, Bilime, Yolculuk’,
Haber Yazılımı