Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 10:20
 
SP: Belediye çalışmaları yetersiz
Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan, parti binasında yaptığı açıklamada, belediye çalışmalarını yetersiz bulduğunu belirterek, "Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak yetkililere çağrımız, başta Van Büyükşehir Belediyesindeki otorite boşluğunun biran evvel giderilmesi ve dedikoduların ivedilikle sonlandırılarak, Van'ın büyükşehir kimliğine yakışacak hizmetleri biran evvel yapmalarıdır” dedi.
GÜNDEM Haberi
SP: Belediye çalışmaları yetersiz

SP Van İl Örgütü bundan böyle “Gündemimiz Van” başlığı altından her hafta Van’a ilişkin bir konuda basın açıklaması yapacak.
Dün de il binasında Büyükşehir Belediyesi hizmetleri kapsamında basın açıklaması yapıldı.
Açıklamayı İl Başkanı Özay İlhan yaptı.
“Gündemimiz Van” konulu basın toplantılarının ilkini yaptıklarını belirten İlhan, şunları söyledi:
“Bugün 16 Mayıs 2017, referandumun üzerinden 1 ay geçti. Referandum öncesi kahvaltı salonlarında ve otellerde ki zengin sofralarda boy gösteren, her türlü vaatleri peş peşe sıralayan başta Van'ın vekilleri ve bu süreçte Van'ımıza günü birlik seyahat düzenleyen bakanlar ve danışmanlar da verdikleri sözler de ortada yok. Bugün aynı zamanda Van Büyükşehir Belediyesine kayyum atanışının üzerinden de 6 ay geçti. Bakanlar, vekiller, danışmanlar ortada yok ama Saadet Partisi Van il başkanlığı olarak bizler buradayız ve Van'ımızın sorunlarını, çözümlerini en yüksek sesle dillendirmeye ve bu kentin hak ettiği noktaya gelmesi için gayret sarf etmeye devam ediyoruz."    
         

“HİZMET MAZERETİ KALMADI”          
Kayyum atamasıyla birlikte artık hizmet mazeretinin ortadan kalktığını ifade eden İlhan, şöyle devam etti:
“Geçmişte birçok sorunun çözümü konusunda iktidarın temsilcileri, Van Büyükşehir Belediyesinin farklı bir siyasi yapıda olmasından dolayı hizmet noktasında sıkıntı yaşadıklarını ifade etmekteydi. Fakat 6 aydır Van Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyelerine de kayyum atandı ve hiç bir mazeretleri kalmadı. Bunun için ciddi çalışmaların planlamasını yapmak gerekir. Öyle trafikte sağa sola dönüşleri engellemek, okul bahçelerine çocuk parkı yapmak, kadınlar için jimnastik salonları oluşturmak gibi göz boyayıcı sözüm ona çalışmalarla Van halkı oyalanmamalıdır. Biz Milli Görüşçüyüz, altı aylık kısa bir süre içinde bile nasıl çalışma yapılacağını çok iyi biliriz. Dolayısıyla bu 'dostlar pazarda görsün' çalışmaları bizi memnun etmez. Eminiz ki halkımızı da memnun etmiyordur. Oysa kayyum atanmasıyla birlikte kente hizmet geleceği, sorunlara çözüm üretileceği, Van'ın büyükşehir kimliğine gerçek manada kavuşacağı noktasında toplumun tüm kesimlerinde bir umut doğmuş ve yeni bir heyecan oluşmuştu. Fakat bu umut ve heyecan geldiğimiz noktada zayıflamaya başlamıştır."          

 

“İÇ TARTIŞMALAR VAR”
Belediyede iç tartışmaların olduğunu, bu nedenle hizmet üretilemediğini söyleyen İlhan, şunları kaydetti:
“Ne yazık ki Van Büyükşehir Belediyesinde iç kargaşalar söz konusudur, 6 aylık süre hizmet yerine iç kargaşalarla heba edilmiş durumdadır. Hâlihazırda bir otorite boşluğu mevcuttur ve bunun sorumlusu başta iktidarın vekilleri olmak üzere büyükşehir belediyesinde makam ve mevki hesabı yapıp şahsi çıkar peşinde koşan kişilerdir. TÜİK'in en son yapmış olduğu göç araştırmasında ilimizden ne kadar göçün olduğu ortadadır. İnsanımızın doğduğu yerde hayatını idame ettirecek çalışmalar yapmak gerekirken; önümüzde türlü türlü sorunlar dururken, belediyemiz bir sivil toplum kuruluşu gibi çalışmamalıdır. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak yetkililere çağrımız başta, Van Büyükşehir Belediyesinde ki otorite boşluğunun biran evvel giderilmesi ve dedikoduların ivedilikle sonlandırılarak, Van'ın büyükşehir kimliğine yakışacak hizmetleri biran evvel yapmalarıdır ve hatırlatmakta yarar görüyoruz, Van'ı kaybederseniz doğuyu kaybedersiniz.”

Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: Adil Harmancı
Etiketler: SP:, Belediye, çalışmaları, yetersiz,
Haber Yazılımı