Haber Detayı
24 Ağustos 2020 - Pazartesi 10:05
 
SP: Çevreyolu, kamulaştırmayla yapılmalıdır
Saadet Partisi Van il Başkanlığı tarafından, Van çevre yoluna ilişkin basın açıklaması yapıldı. Büyükşehir İş Merkezinde bulunan parti binasındaki açıklamayı İl Başkanı Özay İlhan yaptı. İlhan, yaptığı açıklamada, “Diğer illerde nasıl çevreyolları kamulaştırmayla yapılmışsa, Van Çevreyolu da aynı şekilde kamulaştırmayla yapılmalıdır ve 18. Madde ısrarından vazgeçilmelidir” ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
SP: Çevreyolu, kamulaştırmayla yapılmalıdır

Çevre yolunun 10  yıldan fazla süredir bitirilemediğini belirten İlhan, bunun biran evvel bitirilmesi gerektiğini söyledi.
Ulaştırma Bakanının geçtiğimiz günlerde Van’a geldiğini de hatırlatan İlhan, şunları söyledi: 

 

“Geçtiğimiz günlerde ilimize Ulaştırma Bakanı geldi, bizler de zannettik ki Sayın Bakan, çevreyolunun yeniden yapımına başlandığının ve bitirileceğinin müjdesini verecek. Sonuç olarak Bakan geldi gitti, değişen hiç bir şey yok ve yine 18. madde konusunda ısrar devam etmektedir. Çevreyolunun kronik bir problem olarak kalacağı konusunda şüphemiz yoktur.”

 

Bakanın Van’dan ayrılmasından sonra STK temsilcilerinin yakınmalarına dikkat çeken İlhan, şöyle dedi:

 

“Sayın Bakanın geliş gidişinin ardından bir şey daha gördük. Bazı sivil toplum kuruluşlarının başkanları serzenişte bulundu ve bizi bakanla görüştürmüyorlar diye sitem etti. Maalesef dünden bugüne bu STK’ların birçoğu iktidarın sivil kuruluşu gibi hareket ediyor ve bu meselede en az iktidarın ilimizdeki temsilcileri kadar sorumludurlar, kimse kendini kandırmasın.”

 

Van’daki çevre yolunu da diğer illerde olduğu gibi yapmanın mümkün olduğunu belirten İlhan, şunları kaydetti:

 

“Diğer illerde nasıl çevreyolları kamulaştırmayla yapılmışsa Van Çevreyolu da aynı şekilde kamulaştırmayla yapılmalıdır ve 18. Madde ısrarından vazgeçilmelidir. Kimsenin Van’ı, Van’lıyı mağdur etmeye hakkı yoktur. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Ulaştırma Bakanına, Van Milletvekillerine, Van Valiliğine ve ilimizdeki tüm muhataplara bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; Van Çevreyolunu yapın!”

Haber: Adil HARMANCI

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: SP:, Çevreyolu,, kamulaştırmayla, yapılmalıdır,
Haber Yazılımı