Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 15:16
 
SP’den Elazığ’daki deprem için yardım çağrısı
Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanlığı tarafından, Elazığ’da yaşanan deprem dolayısıyla ayni ve nakdi yardım çağrısı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
SP’den Elazığ’daki deprem için yardım çağrısı

SP Van İl Başkanı Özay İlhan, yönetim kurulu üyelerinin de katılımı ile Büyükşehir İş Merkezi’ndeki binada basın açıklaması yaptı. 
Her hafta farklı gündemle toplandıklarını, ancak bu haftaki gündemlerinin Elazığ’da yaşanan deprem olduğunu belirten İlhan, “Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak ilimizle alakalı konularda düzenli olarak basın toplantısı yapmaktayız. Fakat bugün Elazığ’da yaşanan deprem nedeniyle konumuz deprem olarak değişti.” dedi. 
Vanlıları yardıma davet eden İlhan, şunları söyledi:
“Elazığ ve Malatya illerimizde yıkıma sebep olan ciddi bir deprem yaşandı. Depremin acısını yaşamış bir kent olarak, depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Depremler ülkemizin kaderidir. Bu konuda hepimiz ders almalıyız. Başta devletimizin kurumları olmak üzere herkes olası depremlere karşı her daim hazır olmalıdır. Vanlı hemşerilerimize, depremden zarar görmüş olan vatandaşlarımıza, gücümüz yettiğince ayni ve nakdi yardımlarımızı direk ya da güvenilir yardım kuruluşlarımız aracılığıyla yapmaya davet ediyoruz. Hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Gün birlik ve beraberlik günüdür.”

Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: SP’den, Elazığ’daki, deprem, için, yardım, çağrısı,
Haber Yazılımı