Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 17:36
 
SP, iki önemli konuda talepte bulundu; 'Satıştan vazgeçilsin, İskele sahili yeniden düzenlensin'
Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanlığı, 2011 yılında meydana gelen deprem ardından kullanılamaz hale gelen Van Devlet Hastanesi’nin tahliye edilmesi ardından atıl durumda kalan yaklaşık 7 bin metrekarelik alanın TOKİ tarafından satışa sunulmasına tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
SP, iki önemli konuda talepte bulundu; 'Satıştan vazgeçilsin, İskele  sahili yeniden düzenlensin'

SP Van İl Başkanlığı tarafından, Van Devlet Hastanesi arazisinin TOKİ tarafından satışı ile ilgili olarak Büyükşehir İş Merkezi’ndeki il binasında açıklama yapıldı.
Açıklamayı, SP Van İl Başkanı Özay İlhan, yaptı. İlhan, eski devlet hastanesinin yerinin yeşil alana dönüştürülmesi ile birlikte yıktırılan İskele sahilinin de yeniden düzenlenerek vatandaşların hizmetine açılmasını talep ettiklerini vurguladı.

 

YENİDEN SATIŞA ÇIKARILDI

Daha önce satışı durdurulan eski Van Devlet Hastanesi yerinin TOKİ tarafından yeniden satışa çıkarıldığını belirten İlhan, şunları söyledi:

“Bu haftaki gündemimiz, yeniden satışa çıkarılan eski Devlet Hastanesi yeri ve bir yıl önce yıkılan Van iskele sahili. Geçen yıl TOKİ tarafından satışa çıkarılan ve sonradan satışı durdurulan Eski Devlet Hastanesi yeri dün itibariyle yeniden satışa çıkarıldı. Yine bir yıl önce vatandaşlarımızın denizle buluştuğu, en çok gittiği, vakit geçirdiği iskele sahili yıkıldı ve yıkıldığı gibi bırakıldı.”  

 

HASTANE YERİ YEŞİL ALAN OLSUN

Hastane yerinin yeşil alan olmasını istediklerini belirten İlhan, şunları kaydetti:

“Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak buradan iktidarın vekillerine, il başkanına ve ilimizin yönetiminde bulunan yetkililere sesleniyoruz.

1-Eski Devlet Hastanesinin yerinin satışının durdurulması,

2-Yerin Van Büyükşehir Belediyesine devredilerek yeşil alan yapılmasını,

3- İskele sahilinin yeniden düzenlenerek yeniden vatandaşlarımıza açılması hususunda gerekeni yapmanızı ve kalıcı olarak bu sorunların ilimizin gündemin düşürülmesini talep ediyoruz. Buradan bir kez daha ifade etmek istiyoruz. İnsanlar sembolik siyasetten bıktı. Sonuçlar, somut kararlar, neticeye ulaşmış hizmetler bekliyor. Bunu temin edemiyorsanız eksikliğinizi sadece birbirinizi ağırladığınız uyduruk toplantılarda nutuk atarak dolduramazsınız.”

Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: SP,, iki, önemli, konuda, talepte, bulundu;, 'Satıştan, vazgeçilsin,, İskele, , sahili, yeniden, düzenlensin',
Haber Yazılımı