Haber Detayı
04 Eylül 2021 - Cumartesi 15:24
 
SP İl Başkanı İlhan: ‘Bir çok noktada trafik felç olmuş durumda’
Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan, düzenledikleri basın toplantısında, imar, alt yapı, yol, kaldırım ve refüj çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunarak, söz konusu çalışmalardan ötürü kentin bir çok noktasında trafiğin felç olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
SP İl Başkanı İlhan: ‘Bir çok noktada trafik felç olmuş durumda’

İlhan, “Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak bu hafta ki gündemimiz Van’da bir klasik haline gelmiş olan ve bir türlü bitirilemeyen imar, alt yapı, yol, kaldırım ve refüj çalışmalarıdır.” diyerek açıklamalarına başladı.
İlhan, açıklamasında; “Van Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu Belediyesi ve bazı kurumlar tarafından yapılan altyapı, yol, kaldırım, refüj ve peyzaj çalışmaları nedeniyle şehrin bir çok noktasında trafik felç olmuş, yollar delik deşik hale gelmiş durumdadır. Vatandaşlar her gün evlerine farklı yollardan gitmek zorunda kalmaktadır.” dedi.
İmar konusuna da değinen SP Van İl Başkanı İlhan; “ Van’ın bir türlü bitmeyen imar problemi, bir bölgeye 7-8 kat verilirken yanı başına 3-4 kata izin verilmesi nedeniyle oluşan haksız uygulamalar, hali hazırda da ruhsatlarla ilgili yaşanan sıkıntılar şehrimizin gelecekte büyük problemler yaşamasına sebep olacaktır.” diye kaydetti.
Çalışmalardan dolayı kent trafiğinin çekilemez hale geldiğine değinen İlhan; “Yapılan çalışmaların birçok noktada aynı anda olması nedeniyle şehir trafiği çekilmez hale gelmiş, yollar köstebek yuvasına dönmüştür. Maraş caddesinde yapılan refüjlerse yapılan işin nasıl ve ne denli kötü halde yapılabileceğinin göstergesidir. Harcanan bunca paranın heba edildiğini, yapılan işlerin boşa gittiğini, gelişi güzel projelerin yakında yeniden değişebileceğini de görmekteyiz. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak kentimizin merkezine, insan ve çevrenin konulduğu 50-100 yıllık imar planının yapılarak hayata geçirilmesi gerektiğini, devam eden yol, kaldırım, refüj vs. çalışmalarının ivedilikle tamamlanması adına yetkili mercilerin işlerini hızlandırmasını talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: SP, İl, Başkanı, İlhan:, ‘Bir, çok, noktada, trafik, felç, olmuş, durumda’,
Haber Yazılımı