Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 16:12
 
SP Van İl Başkanı Özay İlhan: Van’da kazanacak güçteyiz
31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında konuşan Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan, “Van’da seçimleri kazanacak bir ekiple yola çıktık. Van’da kazanacak güçteyiz. Kapı kapı da geziyoruz.” dedi.
SİYASET Haberi
SP Van İl Başkanı Özay İlhan: Van’da kazanacak güçteyiz

SP Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fetullah Erbaş da, “Belediyeyi yönettiğim dönemlerde, ‘Dünyada Van ahirette iman!’ derlerdi, ama şimdi bu sözü bize unutturdular. Geldiğimiz zaman yine her yerde bu sözü gerçekleştireceğiz inşallah.” diye konuştu.
SP Van İl Başkanlığı, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerle ilgili olarak Akdamar Otel’de kahvaltılı basın toplantısı tertipledi.
Toplantıya, SP Van İl Başkanı Özay İlhan, Van Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkan adayı Fetullah Erbaş ile İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçe belediyeleri başkan adayları katıldı.

 

“TEK BAŞINA SEÇİME GİREN TEK PARTİYİZ”

Yapılan kahvaltı ardından konuşan SP Van İl Başkanı Özal İlhan, “Miting yapmak istemedikleri için basın mensuplarıyla bir araya gelerek, kendilerini bu şekilde ifade etmek istediklerini” söyledi.
“Türkiye genelinde tek başına seçimlere giren tek parti olduklarını ifade eden İlhan, şöyle dedi:
“Pazar günü ülkemizde bir yerel seçim yapılacak. Van’da da tüm Türkiye’de olduğu gibi SP olarak tek başımıza seçime giriyoruz. Türkiye’nin bütün il, ilçe ve beldelerinde tek başına seçime giren tek partiyiz. Hiçbir siyasi parti ile herhangi bir şekilde gizli, örtülü görüşmemiz söz konusu değildir. Kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan bütün algılara rağmen Türkiye’nin en güçlü partisiyiz. Bu seçimde de bütün Türkiye’de Van dâhil, seçimi kazanmak üzere giriyoruz. Bize dayatılmak istenen ikili yapılara karşı Türkiye’nin çaresiz olmadığını, Van’ın çaresiz olmadığını göstermek ve kazanmak adına seçime giriyoruz. Vatandaşlarımız üzerinde oluşturulan ciddi bir algı söz konusu. Adeta ya A tarafına oy vereceksiniz, ya B tarafına. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki A tarafına oy verenler kazansa da mutlu olmayacak, çünkü B tarafı kazanmasın diye A tarafına oy verecek. Ama Saadet Partisi kazanırsa ‘iyi ki Saadet Partisi kazandı’ diyecek ve mutlu ve huzurlu olacaktır.”

 

“EN İYİ ADAYLARLA SEÇİME GİRİYORUZ"

Seçim propagandaları sırasında yapılan bazı eleştirilere cevap veren İlhan, sözlerine şöyle devam etti: 
“Van’da en iyi adaylarla seçime giriyoruz. Diğer siyasi partilerin de adayları saygındır, bizim için kıymetlidir. Bu şehre aday olmuş insanlar değerlidir. Birilerinin dediği gibi ceket-meket değildir, herkes durduğu yerde haddini bilmeye mecburdur. Hiç kimsenin Van’da oy kullanan, bize oy verene ‘haindir’ deme haddi yoktur. Saadet partililerin, milli görüşçülerin vatan sevgisinin zekâtını versek bu arkadaşlara fazlasıyla yeter de artar. Bu kadar net bir şekilde ifade ediyorum. İsraf ederek vatan sevgisinden bahsedilmez. Vatanın malını, mülkünü kendi menfaati için kimsenin kullanmaya hakkı yoktur. Saadet Partisi olarak 82 milyonla bir ittifakımız söz konusudur.”

 

“KAZANACAK GÜÇTEYİZ!”

Van’da seçimleri kazanacak güçte olduklarını söyleyen İlhan, “Van’da seçimleri kazanacak bir ekiple yola çıktık. Van’da kazanacak güçteyiz. Kapı kapı da geziyoruz. Kazandığımız takdirde de belediyeleri kendimiz yöneteceğiz, sağdan soldan oradan buradan talimatlarla belediye yönetilmez. Kim bu niyetle de yola çıkıyorsa o kardeşlerimize tavsiyemiz, memleketi Allah rızası için sevin, Allah rızası için yönetin!” diyerek sözlerini tamamladı.

 

“SEÇİME GİRMEK YÜREK İŞİDİR”

Daha sonra konuşan Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Fethullah Erbaş da, tüm seçim bölgelerinde seçimlere girdiklerine dikkat çekerek, şunları söyledi:
“Başkanımızın da dediği gibi Türkiye’nin her seçim bölgesinde seçime giriyoruz. Bazıları söylüyor, Van Çatak’ta SP’nin adayı yok, İstanbul’da adayı yok diye. Saadet Partisini bitirmek üzere çok programlar yapıldı, baskılar yapıldı, ama yıkamadılar, partimiz ayakta. Her seçim üzerimizde oynanan oyunları biliyoruz, görüyoruz, halkımız da görüyor. ‘Yine mi seçime girdiniz?’ diye ah vah ediyorlar. Bunu bilmek gerekir ki seçime girmek yürek işidir, para işi değildir. Fazilet Partisinin kapatılmasından sonra, o günden bugüne hazine yardımı almayan tek siyasi parti Saadet Partisidir.”

 

“PROJELER KAYNAKLA OLUR”

Van’ın sorunları hakkında herkesin fikir sahibi olduğunu ancak belediyenin içinde bulunduğu durum hakkında fazla bir bilgi sahibi olmadıklarını belirten Erbaş, “Belediyeyi yönettiğim dönemlerde, ‘Dünyada Van ahirette iman!’ derlerdi, ama şimdi bu sözü bize unutturdular. Geldiğimiz zaman yine her yerde bu sözü gerçekleştireceğiz inşallah. Geldiğimiz zaman belediyenin iller bankasına ne kadar borcu var, durumu nedir inceleyeceğiz. Projeler ancak kaynakla olur. Bu kaynağı nerden bulacağız önce bunu tespit edeceğiz.” dedi.

 

YAPTIĞI HİZMETLERİ ANLATTI

Erbaş, Van Belediye Başkanı olduğu döneme ait çalışmaları da görsel üzerinden anlattı. 
Başkanlığı döneminde yol, su ve arıtma tesisi gibi konularda ciddi çalışmalar yaptığını ayrıntılarıyla açıklayan Erbaş, “Şimdi elektrik fazla geliyor diye arıtma tesisi o günden bu güne doğru düzgün çalıştırılmadı. Bunun için vatandaştan ‘atık su bedeli’ alıyorsunuz ama elektrik fazla diye arıtma tesisini çalıştırmıyorsunuz. Size 30 yıl öncesini anlatıyorum. Yaptığımız bütün hizmetler videolara alınmış. Van’ın sorunlarını bir kitapçıkta toplamışız, geldiğimiz zaman inşallah bu sorunların tamamı bitecek.” diye kaydetti.  
Erbaş’ın ardından diğer ilçe belediye başkan adayları da söz alarak, duygularını ve temennilerini ifade etti.
Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: SP, Van, İl, Başkanı, Özay, İlhan:, Van’da, kazanacak, güçteyiz,
Haber Yazılımı