Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 15:25
 
Spor branşlarının tanıtımı yapıldı
İpekyolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, geçen hafta sonu kent meydanında kurulan “Spor Branşları Tanıtım Etkinlikleri” alanında, binlerce vatandaşa antrenör ve spor uzmanları gözetiminde 10 farklı spor branşının tanıtımını yaptı.
SPOR Haberi
Spor branşlarının tanıtımı yapıldı

İpekyolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün organizasyonluğunda, sporun geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak ve her yaştan insanları spora teşvik etmek amacıyla, hafta sonu kent meydanında binlerce vatandaşı sporla buluşturmak için düzenlenen “Spor Branşları Tanıtım Etkinlikleri”ne Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İpekyolu Kaymakamı Sinan Aslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, İpekyolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Sancar, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün, yereldeki faaliyet ve projelerini hayata geçiren İpekyolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, geçtiğimiz hafta sonu valilik önünden kortej yürüyüşü ile başlayan Amatör Spor Haftası kapsamındaki 'Spor Branşları Tanıtım Etkinliği' ile 10 farklı spor branşını kent meydanında vatandaşlara tanıttı.
Spor Branşları Tanıtım Etkinliği ile halkı spor branşları konusunda bilgilendiren İpekyolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü antrenörleri; çocuklara, gençlere ve yetişkinlere spor bilincini aşılayarak, spora yönlendirmek noktasında çaba gösterdi.
İpekyolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün organize ettiği “Spor Branşları Tanıtım Etkinliği” projesi ile ilçe müdürlüğü antrenörleri uygulamalı olarak spor branşlarının tanıtımını yapıp, çocuklara, gençlere ve yetişkinlere spor yaptırarak vatandaşı spor yapmaya davet etti. Salon sporlarının yanı sıra, bireysel, buz ve kış sporlarındaki tüm branşlar, kurulan stantlar ve spor sahalarında vatandaşlara tanıtıldı.
İpekyolu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü organizasyonluğunda başlatılan "Spor Branşları Tanıtım Etkinliği" projesinin başarıyla yürütüldüğünü belirten İlçe Müdürü İbrahim Sancar, şöyle konuştu: "Antrenörlerimiz, sporda branş ayrımı yapmaksızın her hafta belirlediğimiz spor salonu ve kurduğumuz bu stantlarda spor branşlarımızı vatandaşlarımıza anlatıyor. Halkımızın spor tanıtım faaliyetlerimize ilgisi harika ve bu bizi gerçekten çok mutlu ediyor. 'Spor Branşları Tanıtım Etkinliği' projemizi bu hafta sonu kent meydanında organize ettik. İl müdürlüğümüzün Amatör Spor Haftası kortej yürüyüşü organizasyonu ile kentte sporun gelişmesine katkı sunarken bizler de ilçe müdürlüğü olarak bu etkinliği gerçekleştirdik.”
İlçe Müdürü İbrahim Sancar, "Desteklerinden dolayı, Van Valimiz Sayın Mehmet Emin Bilmez’e ve İl Müdürü Nevzat İnanç’a teşekkür ediyoruz, projemizi farklı bir şekilde ilerleyen zamanlarda tekrardan gerçekleştireceğiz.” dedi. 
Vatandaşların yoğun bir ilgi gösterdiği etkinlik, günün geç saatlerine kadar ziyaretçilerini ağırladıktan sonra sona erdi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Spor, branşlarının, tanıtımı, yapıldı,
Haber Yazılımı