Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 09:47
 
Stresle başa çıkma yöntemleri anlatıldı
Basın İlan Kurumu (BİK) Van Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve DAKA tarafından desteklenen “Kurumsal İletişimin Niteliklerinin Artırılması Eğitimi” Programı kapsamında dün Klinik Psikolog Doğan Büyüktaş tarafından eğitimler verildi.
SAĞLIK Haberi
Stresle başa çıkma yöntemleri anlatıldı

Klinik Psikolog Büyüktaş, “Stresle başa çıkma yöntemleri” başta olmak üzere, birçok konu başlığında etkili bir sunum gerçekleştirdi.
İlk oturumda “Problemi tanıma, çözme aşamalarını öğrenme”, “Çözüm üretme becerilerini kazandırma yolunda bireysel yol göstericilik”, “Problem çözme aşamaları” konularında etkili ve sürükleyici bir sunum yapan Büyüktaş, verilen kısa bir aranın ardından “Kurum içi iletişimin özellikleri” ve “Etkin iletişime engeller” başlıklarında da slayt eşliğinde sunum gerçekleştirdi.
Öğlen arasından sonra ikinci oturumda ise yine Klinik Psikolog Doğan Büyüktaş tarafından önemli konularda sunum yapıldı. Ara ara katılımcıları da sunumun bir parçası haline getirerek etkili bir teknikle eğitim veren Büyüktaş'ın keyifli sunumu katılımcıların da ilgisini toplamayı başardı.
İkinci oturumda, günümüzün hastalığı olarak tarif edilen “stres” konusu detaylarıyla anlatıldı. Klinik Psikolog Doğan Büyüktaş, “Stres Kavramı”, “Stres Yönetiminde Bireysel Başa Çıkma Yöntemleri”, “Kurumsal Stresin Nedenleri”, “Stresle Mücadele Modelleri” ve “Tükenmişlik Sendromu” başlıklarında sunum yaparken, programın sonunda ise katılımcılara doğru nefes alma egzersizleri yaptırdı.
Büyüktaş, çeşitli konu başlıklarındaki sunumunu bugün de sürdürecek.
T.C. Kalkınma Bakanlığı Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) 2017 Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen eğitim programına, Valiliklerin basın birimi görevlileri ile basın sektöründe çalışanlar katılıyor. / Haber: Umut Tarhan

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Stresle, başa, çıkma, yöntemleri, anlatıldı,
Haber Yazılımı